Hlaváček řídil obrat Šternberka proti Dolanům

Brankář odkopává míč - ilustrační foto.Ilustrační foto

170 diváků se přišlo podívat na hráče Šternberka a Dolan v prvním jarním kole krajského přeboru Olomouckého kraje. Někteří z nich si ještě pořádně ani nestihli najít místo a domácí už mohli vést. Centr Zifčáka z pravé strany si našel Tomanec, jeho dobře umístěnou hlavičku k tyči Chlanda skvěle vyrazil. Šternberk byl dále aktivnější týmem, ale hra na dlouhé nákopy neslavila úspěch.

V 11. minutě přišel brejk Dolan, míč po levé straně zatáhl Volf, přetažený centr si z první zpracoval Grossmann a bombou z druhé nedal M. Vytřísalovi žádnou šanci. Tvrdá rána pod břevno znamenala vedení hostů 0:1. Dolany, které přijely s 11 hráči, se stáhly do ještě úpornější defenzivy a výborně bránily. Šternberk dále nakopával míče dopředu, kde menší útočníci neměli žádnou šanci proti urostlým obráncům.

Fotbal se tak proměnil v nakopávanou a odkopávanou. Jediné vzrušení přišlo v 27. minutě, kdy domácí P. Vytřísal neudržel nervy a po běžném faulu u autové čáry zcela zbytečné strčil do faulujícího obránce, za což si odnesl žlutou kartu. Pět minut před koncem prvního poločasu dolanská obrana na chvíli polevila a Šternberk vyrovnal. Novosad hodil dlouhý aut, P. Vytřísal jej prodloužil za sebe a Hlavaček akrobaticky, přes hlavu, poslal míč k tyči. Laciný gól Šternberka znamenal poločasové skóre 1:1.

Se startem druhé půle přišlo střídání. Tomance nahradil Jurečka, který do hry přinesl potřebný klid a přehled. Šternberk přestal praktikovat hru na dlouhé míče, více jej držel na kopačkách a pokoušel se o kombinační fotbal. Úspěch se dostavil téměř okamžitě. V 48. minutě, po kombinační akci ve středu hříště, dostal Hlaváček míč mezi obránce, před vybíhajícím brankářem posunul míč doprava a Jurečka se Šromem se před prázdnou bránou domluvili, že jarní posila Albert Šrom zaplatí zápisné – 2:1.

Šternberk se uklidnil, dále držel míč a dolanští, bez možnosti oživit hru střídáním, rezignovali. V 61. minutě Šroma vystřídal mladík Vinkler. Za 10 sekund pobytu na hřišti dostal od Jurečky přihrávku na pravé křídlo, zařadil vyšší rychlostní stupeň, prohnal se kolem obránce a přesnou přízemní střelou k vzdálenější tyči slavil gól – 3:1.

Za 5 minut bylo pro dolanské ještě hůř. Hlaváček si na levé straně zpracoval míč, počkal na dobíhající spoluhráče, zbavil se obránce a přesným centrem našel na hranici brankového území druhou jarní posilu P. Vytřísala, který s klidem „trknul“ míč do branky. Za stavu 4:1 se již zápas dohrával. Šternberk ještě dvakrát vystřídal. Nejdříve se do hry podíval mladíček Koryťák a po té po zkušený Kymlička.

Hlavní rozhodčí s naplněním 90. minuty zápas ukončil. Šternberk se tak, alespoň do neděle, odlepil z patnácté, tedy sestupové, pozice a Dolany budou muset doplnit soupisku hráči do pole, jelikož jejich 4 bodový polštář na sestupové příčky se může rychle rozplynout.

Šternberk – Dolany 4:1 (1:1)

Branky: 40. Hlaváček, 48. Šrom, 61: Vinkler, 68. P. Vytřísal – 11. Grossmann. Rozhodčí: Kulička – Sedláček, Konečný. ŽK: P. Vytřísal, Koryťák – Bednář. Diváků: 170.

Okomentuj jako první článek "Hlaváček řídil obrat Šternberka proti Dolanům"