Hněvotín se trápí dál

V utkání dvou rozdílných poločasů si fotbalisté z Kralic na Hané odvezli z Hněvotína bod za bezgólovou remízu. Zápas Krajského přeboru mezi domácím FC Hněvotín a hosty z Kralic na Hané moc fotbalové krásy nenabídnul, spíš než pohledné akce bylo k vidění množství osobních soubojů, nervozita a jen velmi málo příležitostí ke skórování.

FC Hněvotín – FC Kralice na Hané 0:0

První poločas patřil hostům, kteří se několikrát dostali k ohrožení domácí branky, ale všechny jejich šance vyzněly do ztracena. Hlavním tahounem Kralic byl na pravé straně hrající Lisický, který svou rychlostí dělal hněvotínské záloze i obráncům velké starosti a po jeho průnicích bylo před hněvotínskou bránou občas horko. Domácí měli jedinou větší šanci ke skórování ve 31. minutě, kdy se k ráně ze dvaceti metrů napřáhnul Skoumal, ale jeho přízemní střela těsně minula pravou tyč.

Po poločasové přestávce to vypadalo, že v bíločervených dresech nastoupilo zcela jiné mužstvo. Ač domácí trenér Šindelář vystřídal do druhé půle jen jednoho hráče (místo Skoumala poslal na trávník na pravou stranu rychlonohého Marka), tak najednou domácí hráči přitlačili kralické fotbalisty na jejich vlastní polovinu a domácí brankář si mohl vzít na celý poločas do brány nějakou zajímavou knížku, protože krom občasných výkopů neměl žádnou práci.

Byl to právě Marek, kdo svými průniky vytvářel šance pro své spoluhráče, a obrana hostů se na něj dosti zaměřila. Hlavně obránce Vybíhal měl plné nohy i ruce práce, aby se přes něj střídající hráč neprobil, ale žlutou kartu uviděl až v 79. minutě. Do té doby byl ovšem zmiňovaný Marek již dvakrát ošetřován po zákrocích soupeře.

Ač se hněvotínští fotbalisté na dlouhé minuty usadili na polovině soupeře, vyloženou šanci si nevytvořili a za celý poločas vlastně ani jednou pořádně nevystřelili z větší vzdálenosti na bránu. Jejich kombinační akce většinou končily na hranici šestnáctky, mnohdy za cenu faulů ze strany soupeře. Zhruba dva zákroky možná volaly po penaltě, ale pravdou je, že někteří hráči Hněvotína se k zemi káceli velmi ochotně.

Paradoxně přes územní převahu Hněvotína ve druhé půli jedinou tvrdou střelu směrem na bránu viděli diváci na opačné straně, když po centru zprava pálil z voleje z hranice pokutového území těsně nad jeden z kralických hráčů.

A tak přestože Hněvotín byl v zápase o trochu lepším mužstvem, remíza je v podstatě spravedlivá. Bez střeleckého ohrožení branky se na zisk tří bodů nedá pomýšlet. A impulsívní hostující trenér, který celou dobu dirigoval své svěřence neustálým pokříkováním a gesty a la František Straka, mohl být se získaným bodem určitě spokojen.

Hněvotín: Běhalík – Olbert, Švajda, Chabičovský, Schwarz (72. Zamykal), Schinneck, Skoumal (46. Marek), Kawij, Křižan (89. Veselský), Šulc, Novák

Kralice na Hané: Winkler – Skoupil, Neoral (80. Kratina), Vybíhal (89. Petržela R.), Petržela O., Lisický, Halenka, Růžička, Trnavský, Bukovec, Petržela Z. (Bross)

Žluté karty: 12. Šulc – 64. Skoupil, 67. Neoral, 79. Vybíhal. Rozhodčí: Štětka – Částečka, Krpec.

Foto: Jiří Novotný

Response code is 400

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Hněvotín se trápí dál"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE