Holice doma prohrála s Uničovem

Ve 27. kole MSFL nastoupil 1. HFK Olomouc na domácí půdě proti Uničovu. Utkání se Holici nepovedlo, prohrála 0:2. Obě branky dal útočník Dominik Richter, který ještě nedávno v HFK působil.

Holičtí do utkání nevstoupili v nejlepší formě. Hosté z Uničova lépe kombinovali, ale do vážnějších šancí se obě mužstva moc nedostávala. V 19. minutě byl v dobré pozici Stehlík, ale z otočky a voleje mířil vedle branky. O minutu později se ozvali hosté. Prudký centr z levé strany poslal do vápna Koutek. Míč se dostal až na zadní tyč, kde se trochu nešťastně odrazil od holického obránce k Richterovi, který míč doklepl do prázdné brány – 0:1. Poté tempo hry upadlo a nebylo k vidění ani moc brankových příležitostí. V 29. minutě po rohu Bednáře na přední tyč hlavičkuje Žondra, ale míč proletí těsně nad brankovou konstrukcí. Zbývalo pět minut do poločasové přestávky a holičtí rozjeli pěknou kombinaci na jejímž konci se ocitl Stehlík, ale ve vyložené šanci mířil těsně vedle pravé tyče branky.

Druhý poločas začali Holičtí stejně tak špatně jak o ten první. Bez pohybu, nápadu a obětavosti. Za to hosté už ve 48. minutě zahrozili po chybě obrany, kdy se na Lešňovského řítil Jeřábek. jeho střelu domácí brankář vyrazil. V 51. minutě byl vidět náznak v podobě centru Bučka na Žondru. Ten si míč zpracoval a povedenou střelou vystrašil brankáře Uvízla, který musel střelu vyrážet nad břevno. Rozhodující druhou branku utkání vstřelili hosté v 78. minutě po dlouhém výkopu brankáře, když obrana opět zaspala a nechala míč Richterovi, který lehce obstřelil domácího brankáře a stanovil tak konečný výsledek utkání na 0:2.

1.HFK Olomouc – SK Uničov 0:2 (0:1)

Branky: 20. a 78. Richter. Rozhodčí: Cieslar – Priesol, Podaný. ŽK: Stehlík, Buček, Žondra, Bednář. Diváci: 123.

1.HFK: Lešňovský – Bernard (46. Dadák), Štěpánek (33. Buček), Hromek, Bednář, Šuba (83. Blažkovský), Hlavica, Stehlík (86. Malínek), Kršák, Žondra, Matyska (78. Krumpolc). Trenér Jiří Derco.
Uničov: Uvízl – Ulma, Vejvoda (71. Kuba), Vasiljev (86. Schvarz), Bača (79. Nuc), Jeřábek (84. Kasal), Žmolík, Toman, Koutek, Juřátek, Richter. Trenér Zdeněk Strouhal.

Okomentuj jako první článek "Holice doma prohrála s Uničovem"