Holice doma těsně prohrála

První jarní kolo Moravskoslezské fotbalové ligy má za sebou 1. HFK Olomouc. Holice se doma proti favorizovanému Prostějovu dlouho držela, byla lepší, soupeře přehrávala, ale nakonec těsně prohrála.

Utkání, které ovlivnila po zimní přestávce nerovnost hřiště. Kombinace na přírodní trávě, která ještě nestačila pořádně vyrůst, dělala problémy hlavně oběma defenzívám. A tak byla vidět spíše hra dlouhých míčů a hlavičkové souboje. Hosté měli několik nebezpečných šancí, ale ty končili převážně nepřesnou koncovkou. Na svěřencích trenéra Jiřího Derca byla vidět velká nervozita. Nedařila se jim vůbec kombinační hra s přechodem p stranách do útočné fáze. Nicméně i holičtí měli několik příležitostí. Ve velké šanci se ocitl záložník Varaďa, ke kterému se dostal míč od Hornicha, ale střelu z levé strany vyrazil brankář Bureš. V další gólové šanci nesupěl Blažkovský, kterému z pravé strany nabídl zakončení Bača. Jeho střela skončila těsně nad brankovou konstrukcí. Poločas tak skončil bez branek.
Po změně stran se hra zlepšila hlavně na straně hostů, což potvrdili gólem v 71. minutě. Brance předcházel špatný odkop holického obránce k Langrovi, který z penalty poslal nekompromisně míč k tyči 0:1. Holičtí mohli vyrovnat v 85. minutě po signálu ze standardky, ale Kostorek netrefil míč z malého vápna a tak holičtí v prvním jarním utkání prohráli smolně 0:1.

1.HFK Olomouc – 1.SK Prostějov 0:1 (0:0)
Branka:
71. Langer. Rozhodčí: Boček – Dubravský, Mrázek. ŽK: Bača – Sečkář. Diváků: 278.
1.HFK: Mucha – Drbal (84. Štěpánek), Lukášek, Lysoněk, Můčka – Hornich, Buček (67. Šuba), Bača, Varaďa – Blažkovský (86. Krumpolc), Kostorek. Trenér: Jiří Derco.
Prostějov: Bureš – Krejčíř, Pančochář (90. Sikora), Zatloukal, Zelenka, Fládr, Sečkář (88. Rus), Hirsch, Langer, Sus, Kroupa. Trenér František Jura.

Okomentuj jako první článek "Holice doma těsně prohrála"