Holice doma zachránila bod

Zvláštní zápas sehrála doma Holice proti Slovácku B. Rychle vedla, pak hosté stav otočili, ale HFK tři minuty před koncem zachránil alespoň jeden bod. V domácí sestavě chyběl kapitán Jaromír Lukášek, který dostal za červenou z derby stop na tři utkání.

Utkání začalo dobrou, koncentrovanou hrou HFK. Už ve 3. minutě byl faulován Můčka. Standardku si vzal starost Rosťa Varaďa a krásně posadil míč na hlavu Lysoňka, který otevřel stav utkání – 1:0. Na stadionu v Holici se hrál pohledný kombinační fotbal v plném nasazení. Hrálo se ve vysokém tempu a akce střídala akci. Jednobrankové vedení udrželi holičtí bohužel jen do 44. minuty, když se prosadil po rohu Pilka a srovnal na 1:1. Jak ale Holičtí první poločas začali, tak jej napodobili i hosté. Ve 48. minutě unikl po levé straně Michna a jeho centrovaný míč nakonec skončil za zády překvapeného brankáře Muchy. Hosté otočili stav utkání s velkým štěstím, ikdyž je pravda, že v druhém poločase byli aktivnější.

Domácí ztráceli špatnými přihrávkami míč a nechali svému soupeři prostor na brejky. V 65. minutě se blýskl ojedinělou akcí Buček, když unikl po pravé straně a centrem pod sebe našel Hlavicu, který krásnou střelou trefil zadní tyč. Míč se odrazil před bránu, ale dobře postaveného Hornicha odražený míč zaskočil a do prázdné brány jej nedostal. To měli hosté velké štěstí. Vyrovnat se holickým podařilo po závěrečném závaru, kdy do posledních minut dali úplně vše. Vyrovnávací branku vsítil důrazný Hornich.

1.HFK Olomouc – 1.FC Slovácko B 2:2 (1:1)

Branky: 3. Lysoněk, 87. Hornich – 44. Pilka, 48. Michna. Rozhodčí: Drozdy – Podaný, Polák. ŽK: Soukup, Hlavica. Diváků: 148.
1.HFK: Mucha – Hlavica, Grézl, Lysoněk (70. Drbal), Můčka – Kostorek (46. Buček), Bača, Bernard, Varaďa (64. Šuba), Hornich – Soukup. Trenér: Jiří Derco.
1.FC Slovácko B: Kohoutek – Pilka, Rada, Jeleček, Groulík, Holek, Michna, Rusňák, Sadílek, Antwi (87. Tesař), Fojtášek. Trenér Vladimír Michal.

Okomentuj jako první článek "Holice doma zachránila bod"