Holice porazila Třebíč

Ve 14. kole MSFL se hrál na předměstí Olomouc souboj dvou HFK. V Holici hostil 1. HFK Olomouc HFK Třebíč. Utkání skončilo vítězstvím domácího celku.

Za celé utkání Hanáci nastřelili celkem třikrát tyč. Jen útočník HFK David Korčián trefil dvakrát tyč a jednou poslal míč do břevna v prvním pločase Marek Heinz. I přes takový tlak ustáli hosté poločas bez branky. Po změně stran se obraz hry hlického týmu nezměnil a svého soupeře doslova drtil šancemi. Hosté měli první vážnější příležitost až v druhém poločase, kdy měli několik střel ze střední vzdálenosti, se kterými si poradil výborný brankář Šrom. První branku už diváci viděli v 61. minutě, když odražený centr poslal Marek Heinz z voleje na bránu. Míč propadl pod tělem brankáře Matiáška, který jej lehce tečoval a míč tak přeskočil břevno třebíčské brány. O čtyři minuty později Heinz prodloužil hlavou dlouhý míč od Šroma na rozběhlého Korčiána. Ten se protáhl kolem obránce a střelou na zadní tyč vylekal brankáře Matiáška. Bohužel jeho střela skončila jen těsně vedle vzdálenější tyče. Hanáci si v tomto utkání zasloužili vyhrát a nedařilo se jim vstřelit branku. To napravil v 77. minutě Lukáš Matyska, který se k zahrávání standardní situace za velkým vápnem a přesnou střelou překonal do té doby šťastného brankáře Matiáška – 1:0. Utkání už se dohrálo v poklidném tempu, protože Holičtí svého soupeře svou důsledností a bezchybnou obranou nepustili k žádnému vážnějšímu ohrožení brány a zaslouženě v tomto utkání vyhráli.

1.HFK Olomouc – HFK Třebíč 1:0 (0:0)

Branka: 77. Matyska. Rozhodčí: Kůrka – Nováček, Hájek. Diváci: 89.
1.HFK: Šrom – Matyska, Lukášek, Kršák, Kopecký – Janoščín – Bednář, Dupkala (62. Tögel) Korčián (89. Bernard), Štěpánek (71. Žondra) – Heinz. Trenér Jiří Derco.
Třebíč: Matiášek – Makiš (67. Benda), Svoboda, P. Chalupa, Podzemský (73. M. Chalupa), Zifčák, Chlup, Komínek, Lukáš, Svoboda, Havránek. Trenér Libor Zelníček.

Okomentuj jako první článek "Holice porazila Třebíč"