Holice remizovala s Vyškovem

hfk_nahled

Holice v jarní části sezony poprvé zabodovala. HFK po úvodním poločase doma nad Vyškovem vedl, ale nakonec se hostům podařilo srovnat na konečných 1:1.

Domácí kouč Jiří Derco do utkání mohl konečně nasadit uzdraveného útočníka a nováčka v dresu HFK Petra Soukupa, který přišel na hostování z druholigového Frýdku Místku. Bohužel stále nejsou zdravotně v pořádku záložníci Jiří Bernard, David Hornich a Jan Šuba. Na lavičku usedl také obránce Jan Hlavica, který se před utkáním rozcvičoval, ale svalové problémy mu ještě nedovolily do utkání nastoupit.

Začátek utkání Holičtí trochu zaspali a nechali svého soupeře kombinovat, pozdě dostupovali k hráčům a směrem dopředu to byla jedna špatná přihrávka za druhou. Jakmile se ale dostali k vápnu Vyškova, tak to bylo vždy nebezpečné. V 11. minutě si narazil Varaďa se Soukupem a následně prostrčil do vápna na Kostorka, kterého ve 100% šanci vychytal včasným vyběhnutím brankář Klimeš. Za další čtyři minuty se ocitl v ve vápně Lukášek, když rozehranou standardku poslal na jeho hlavu Bača, ale v brance byl opět bezchybný Klimeš. Až do třetice to vyšlo, když Soukup vybojoval míč pro Baču. Ten unikl svému obránci a posunul míč na Kostorka, který obešel obránce a krásnou střelou na zadní tyč už nedal žádnou šanci brankáři Klimešovi – 1:0. Těsně před koncem poločasu se ozvali hosté. Po rychlém brejku a následném centru hlavičkoval na zadní tyči Holub, ale míč o trochu delší než by potřeboval k zakončení a jeho pokus skončil v autu. Do kabiny tak šli Holičtí s jednobrankovým vedením.

Druhý poločas už byl hodně nepřesný a hosté v něm byli aktivnější. To se jim podařilo korunovat brankou v 66. minutě, když se trefil na zadní tyči Holub – 1:1. Utkání mohlo pro holické skončit o mnoho lépe, kdyby hlavní sudí odpískal jasný penaltový zákrok na unikajícího Soukupa, který byl ve vápně faulován. Bohužel hlavní sudí Kneisl zákrok posoudil jako dovolený a utkání tak skončilo remízou 1:1.

1.HFK Olomouc – MFK Vyškov 1:1 (1:0)
Branky:
30. Kostorek – 66. Holub. Rozhodčí: Kneisl – Batík, Lakomý. ŽK: Lysoněk, Lukášek, Lysoněk – Kucharčuk, Lička. Diváků: 105.
1.HFK: Mucha – Krumpolc, Lukášek, Lysoněk, Můčka – Kostorek, Bača (81. Hlavica), Drbal, Varaďa – Blažkovský (60. Buček), Soukup. Trenér Jiří Derco.
Vyškov: Klimeš – Hodinář, Studený, Urbančok (75. J. Lička), Holub (79. F. Novotný), Žoček, Haša, Lahodný, Kucharčuk, Jeřábek (63. M. Lička), V. Novotný. Trenér Miloslav Machálek.

Okomentuj jako první článek "Holice remizovala s Vyškovem"