Holice remizovala ve Zlíně

V generálce na jarní část Národní fotbalové ligy přivítali Zlínští fotbalisté Hanáky z Holice pod umělým osvětlením na stadionu Letná, kde utkání začalo v 18 hodin.

Domácí vstoupili do utkání aktivní hrou, ale jejich kombinace končila na pozorné obraně a brankáři Lešňovském. První ale za to vážnou příležitost měl z holického týmu útočník Stehlík, který z polonůžek vystřihl krásnou střelu. Domácí brankář Dostál ji musel vyrazit na roh. Holičtí si spravili chuť ve 24. minutě, kdy chyboval zlínský Hubáček, čehož využil David Korčián a míč poslal obloučkem za záda brankáře Dostála – 0:1. Hanáci se tak překvapivě ujali vedení. Po půlhodině hry mohl srovnat domácí Pazdera, ale z úhlu napálil tyč Lešňovského brány. To bylo ale poslední pozdvižení v prvním poločase.

Po změně stran vystupňovali druholigoví fotbalisté Zlína tlak, ze kterého vzešel vyrovnávací gól. Ten zařídil v 71. minutě Železník z penalty, kterou trochu nešťastně zavinil holický Hlavica, jenž nechtěně brnknul o nohy exekutora penaltového kopu, když mu uhýbal – 1:1. Po vyrovnávací brance domácí ještě více přidali a o deset minut později otočili stav utkání na 2:1. To se povedeným technickým průnikem vyznamenal Jordan a pohotově obstřelil brankáře Arbeita – 2:1. Zvrat byl dokonán, ale to nebylo úplně všechno. V 86. minutě vrátil přetažený centr před bránu Korčián a tam se prosadil hlavou Lukášek, který tak upravil na konečných 2:2.

Zlín – 1. HFK Olomouc 2:2 (0:1)

Branky: 71. (pen.) Železník, 82. Jordan – 24. Korčián, 86. Lukášek. Rozhodčí: Batík – Dlouhý, Houšť. ŽK: Benčík. Diváci: 265.
Zlín: Dostál – Pazdera, Malý (46. Kubica, 79. Kroča), Hubáček), Hájek – Bartolomeu (70. Železník), Elšík (61. Salachna), Holík, Benčík – Poznar, Jordan. Trenér Martin Pulpit.
HFK Olomouc: Lešňovský (46. Arbeit) – Lukášek, Matyska, Kršák, Hlavica – Hromek (79. Buček), Bednář, Korčián – Štěpánek (76. Šuba), Stehlík (61. Žondra) – Heinz. Trenér Jiří Derco.

Okomentuj jako první článek "Holice remizovala ve Zlíně"