Holice vyhrála venku, Heinz dal dva góly

I přesto, že už je listopad, tak se 14. kolo třetí nejvyšší fotbalové ligy v Kroměříži odehrálo na velmi kvalitním pažitu. Začátek utkání vyšel lépe holickému týmu. V 9. minutě dostal míč do strany za obranu Matyska, jenž přízemní přihrávkou našel na přední tyči Korčiána a ten s pomocí tyče otevřel stav utkani – 0:1.

Svěřenci trenéra Jiřího Derca sice vedli, ale hra nebyla dobrá. Na straně holického týmu bylo vidět příliš mnoho chyb a ani kombinační hra se jim dvakrát nedařila. Což napomohlo domácímu týmu, který ovládl hru ve středu hřiště a v 18. minutě zaslouženě vyrovnal. Přetažený míč na zadní tyč vrátil před bránu Steiner a dobře postavený Zdeněk Šturma (bývalý hráč HFK) hlavou srovnal stav utkání na 1:1. Tlak domácích trval do přestávky, ovšem bez brankového vyjádření.

Po změně stran už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo – 1. HFK Olomouc. Což potvrdil první brankou v dresu HFK Marek Heinz. V 54. minutě poslal rohový kop do vápna Martin Dupkala a trochu netradičně se hlavou trefil Heinz – 1:2. V této fázi už holičtí ovládali utkání. Dařila se jim pohledná kombinační hra s rychlým přechodem do útoku. Brankově ji opět potvrdil Marek Heinz, který druhým gólem v tomto utkání zvýšil stav na 1:3. Vše ale začal David Bednář, který nádherným načechraným míčem našel za obranou volného Heinze, který si prvním dotekem míč připravil a druhým jej poslal za záda bezmocného brankáře Adamuška. Trenér Jiří Derco poslal do hry celou pětici náhradníků a mezi nimi I Jiřího Bernarda, který se mu za to odvděčil čtvrtou brankou. Běžela 81. minuta, když Janoščín uličkou vysunul do vápna Korčiána, který tváří tvář domácímu brankáři nezazmatkoval. Zasekávačkou se vyhnul vybíhajícímu brankáři a lehkým technickým centrem našel volného Bernarda, který skóroval hlavou a upravil tak stav utkání na konečných 1:4 pro holický tým.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – 1. HFK Olomouc 1:4 (1:1)

Branky: 16. Dobeš – 54. a 77. Heinz, 9. Korčián, 81. Bernard. Rozhodčí: Miko – Priesol, Cieslar. ŽK: Stratil, Steiner – Heinz. Diváci: 200.
1.HFK Olomouc: Šrom – Lukášek, Bednář (89. Pezzotti), Dupkala, Janoščín, Korčián (84. Dadák), Štěpánek (68. Bernard), Kršák, Heinz (81. Žondra), Kopecký, Matyska. Trenér Jiří Derco.

Okomentuj jako první článek "Holice vyhrála venku, Heinz dal dva góly"