Hráčky Nových Sadů přehrály Brušperk

SONY DSCSvé první mistrovské utkání v jarní části sezóny odehrály fotbalistky FK Nové Sady na domácí půdě s družstvem SK Brušperk. Po sérii nevydařených přípravných utkání ale zápas zvládly na výbornou a zvítězily 4:0.

Citelně chyběla zkušená opora týmu Hana Lexová, která si z posledního přípravného utkání s Holešovem odnesla nepříjemní dlouhodobé zranění. Zejména v prvním poločase chyběl domácím tah na bránu a zakončení, byla vidět nervozita, nechaly se zatlačit na vlastní polovinu a dlouho se nemohly vymanit z tlaku soupeře. Ten si sice vypracoval několik útočných akcí, ale v zakončení nebyl nebezpečný, a tak k vážnějšímu ohrožení domácí branky nedošlo.

První šance Novosadských přišla v 18. minutě, kdy Mokrušová vybojovala míč před šestnáctkou a tentokrát ještě zakončila nepřesně, ale o minutu později, kdy vystihla chybu v rozehrávce hráček Brušperku, svým důrazem vybojovala míč a tentokrát s jistotou proměnila svoji šanci na 1:0. V prvním poločase ještě svou přesnou nahrávkou do šestnáctky vyslala Nováková do šance Mokrušovou, té ale v poslední chvíli vypíchla míč vracející se obránkyně Brušperku. Ve 36. minutě z 18 metrů prověřila domácí Bartošková svou parádní střelou hostující brankařku, ale ta ji se štěstím vytáhla nad břevno.

Ve druhém poločase se hra domácích zlepšila a také střídající hráčky přispěly k oživení. V 52.minutě byla pronikající Mokrušová nedovoleně zastavena a pokutový kop proměnila s klidem Bartošková a zvýšila tak na 2:0. V 58.minutě mohly hostující hráčky upravit výsledek, ale i tentokrát svou šanci zahodily, když po centru do vápna střílely vysoko nad bránu domácích. Naopak domácí zvýšili na 3:0 o dvě minuty později, když po rychle vhozeném autu Paděrové, prokličkovala Mokrušová do vápna a na její střelu již brankařka hostů nedosáhla.

A Mokrušová „řádila“ dál, v 74. minutě po centru Šlampové vyslala prudkou střelu k tyči, kterou skvělým zákrokem brankařka Brušperku v poslední chvíli vytáhla na roh. V 82. minutě si to ale Mokrušová se vší parádou vynahradila. Po rohu získala odražený míč Slaninová, ta nahrála do vápna Mokrušové, která střelou pod břevno nedala tentokrát brankařce Brušperku žádnou šanci. Zvýšila tak na konečných 4:0. V 90. minutě po nedorozumění domácích v malém vápně došlo k „malé domů“, hosté tak kopali nepřímý kop, ze kterého pouze nastřelili svou spoluhráčku, takže i tato poslední jejich šance na alespoň čestný gól skončila neúspěšně.

FK Nové Sady – SK Brušperk 4:0 (1:0)

Góly: 3 x Mokrušová (19., 60. a 82.), Bartošková (52. p. k.)

Sestava: Pikartová, Vytřísalová, Kopečková, Balusová, Teindlová (65. Slaninová), Hrabalová (46. Šlampová), Bartošková, Nováková, Paděrová (72. Bellová), Suchánková (72. Božičevičová), Mokrušová.

Okomentuj jako první článek "Hráčky Nových Sadů přehrály Brušperk"