Hráčky Nových Sadů zakončily sezonu pohodovým vítězstvím

Poslední mistrovské utkání letošního ročníku si děvčata FK Nové Sady doslova vychutnala a nasázela soupeři z Kostelce na Hané 12 branek .

Již v 5. minutě zahájila Hana Lexová svou dnešní kanonádu – ve spolupráci s Míšou Mokrušovou umístila míč lehce k tyči a uvedla tak Nové Sady do vedení. Užitečnou spolupráci tato úspěšná dvojice předvedla ve 23.minutě, opět nahrávala Mokrušová a Lexová zakončovala na 2:0. O deset minut později už úřadovala Mokrušová – po tečované nahrávce získala míč a po průniku do vápna přesně zakončila a zvýšila na 3:0. Potom se do střeleckých hodů zapojila i Míša Suchánková, které sklepla míč Lexová a z malého vápna se Suchánková nemýlila. O minutu později Suchánková vrátila nahrávku zase Lexové, když vybojovala míč na půlce, zatáhla po levé straně a přesně našla ve vápně nabíhající Lexovou – poločas 5:0.

Ve druhém poločase aktivita domácích ještě vzrostla, hodně střel skončilo mimo bránu nebo v náručí hostující brankařky. V 54.minutě se Lexová prokličkovala přes několik hráček a přihrávala před prázdnou branku Mokrušové, která bez problémů zvýšila na 6:0. V 56.minutě našla Jana Petrášová svým centrem Hanku Lexovou a ta prudkou střelou zakončila – 7:0. Za dvě minuty na to zachytila dlouhý výkop domácí gólmanky Kristýny Pikartové nabíhající Mokrušová, prošla mezi třemi hráčkami Kostelce a umístila míč přesně k levé tyči.

Svůj dnešní pátý gól dala Lexová v 69.minutě, když dostala míč za obranu hostů a tvrdou střelou pod břevno zvýšila na 9:0. V 73.minutě utekla útočnice Kostelce domácí obraně a vybíhající brankařka Pikartová její kličku řešila nedovoleným způsobem a zařídila tak Kostelci výhodu pokutového kopu, který hostující využili a upravili výsledek na 9:1. V 75.minutě přidávala ještě gól na 10:1 Mokrušová po pěkné nahrávce do šestnáctky od Hrabalové, v 78.minutě po rohu Mokrušové si krásně naběhla Jana Petrášová a hlavou na zadní tyč zvýšila na 11:0. Poslední gól dala Romana Nováková prudkou střelou z 18 metrů, když míč od břevna mířil přímo do branky – 12:1.

„Tento zápas si i přes velké vedro holky užily hlavně střelecky. Tato sezóna pro nás končí, umístili jsme se na druhém místě, i když jsme za celý ročník 2012/2013 prohráli na hřišti jen jedinkrát a pouze dvakrát zremizovali. Ale bohužel, po naší administrativní chybě a její nahlášení na svaz našimi soupeři, nám bylo odečteno 6 bodů. V tabulce sice jsme na druhém místě, ale my víme, že v této soutěži jsme byli prostě i tak ti nejlepší :).“

FK Nové Sady – FC Kostelec na Hané 12:0 (5:0)

Sestava: Pikartová , Nováková, Kopečková, Teindlová, Balusová, Suchánková, Mokrušová, Petrášová, Paděrová, Lexová, Hrabalová.

Góly: 5 x Lexová (5., 23., 36., 56., 69.min.), 4 x Mokrušová (32., 54, 58., 75.min.), Suchánková (35.min.), Petrášová (78.min.), Nováková (86.min.).

6. Podivín 20 8 2 10 32: 50 26 ( -4)
7. V. Pavlovice 20 8 2 10 34: 56 26 ( -4)
8. Kostelec n H 20 7 1 12 38: 78 22 ( -8)
9. Hovorany 20 6 0 14 36: 88 18 (-12)
10. Nezdenice 20 5 1 14 35: 65 16 (-14)
11. Holešov 20 4 0 16 23: 68 12 (-18)

Skóre : 146:21 (skóre bez kontumovaných výsledků, průměr 7,3 branek na zápas)
Nejlepší střelkyně: Mokrušová Michaela – 48 branek, Lexová Hana – 45 branek
Dalších 53 branek si mezi sebou rozdělilo ještě 14 hráček.

1 Komentář v článku "Hráčky Nových Sadů zakončily sezonu pohodovým vítězstvím"

1. Pokud dobře počítám, tak 47 + 6 bodů za kontumaci je stále jenom a pouze 53 bodů ! …. Ale bohužel, po naší administrativní chybě a její nahlášení na svaz našimi soupeři, nám bylo odečteno 6 bodů. V tabulce sice jsme na druhém místě, ale my víme, že v této soutěži jsme byli prostě i tak ti nejlepší 🙂