Jarní turnaj vyhrály fotbalistky FK Nové Sady

FK Nové Sady

FK Nové Sady

Začátek března patří na Nových Sadech ženskému fotbalu. Tradičně tady byl jarní turnaj. Letos přijely soupeřky z předních divizních celků, a to TJ ČSAD Havířov, TJ Valašské Meziříčí, TJ Sokol Vlkoš a nejlepší tým ze soutěže Nika liga žen z Brněnského svazu malé kopané – Proklatě dobrá kuřata. Domácí Nové Sady se rozdělily na družstva starších a mladších hráček.

Turnaj vyhrály jednoznačně domácí fotbalistky FK Nové Sady – starší, a to bez jediného zaváhání s výbornými výsledky a skórem 21:2 (NS-Brno 4:0, NS-Vlkoš 6:0, NS-Havířov 5:1, NS-Val.Mez. 2:0, NS-NS mladší 4:1). O osm gólů se v domácím družstvu postarala Hana Lexová a dalších sedm přidala Míša Mokrušová.

Mladší družstvo Nových Sadů drželo statečně krok se zkušenějšími hráčkami soupeřů, a i když v turnaji obsadilo posledním místo, dokázalo potrápit soupeře. V některých zápasech se ujalo vedení, ale v závěru o něj po svých chybách přišlo, chyběla zkušenost a koncentrace až do konce utkání. Za domácí nastoupily také dvě mladé nové naděje – Nikola Božičevičová a Monika Hausnerová – obě byly vyhlášeny talenty turnaje.

Turnaj za nádherného počasí přinesl kvalitní fotbalovou podívanou, všechna děvčata se snažila a předváděla pohledné akce. Jediný špatný okamžik turnaje přinesl zákrok brněnské brankařky Elišky Houšťové, která si při něm vykloubila prst na ruce a musela odjet k ošetření do nemocnice. Se sádrou na ruce sice nemohla turnaj dochytat, ale i přesto byla vyhlášena nejlepší brankařkou turnaje a při přebírání cen již zářila úsměvem. Přejeme ji brzké uzdravení a další fotbalové úspěchy bez zranění.

Pořadí turnaje:
1. FK Nové Sady st. 21:2 15b.
2. PDK Brno 5:5 10b.
3. Val.Meziříčí 6:4 8b.
4. Sokol Vlkoš 4:10 6b.
5. ČSAD Havířov 3:8 4b.
6. FK Nové Sady ml. 3:13 0b.

Nejlepší brankařka: Eliška Houšťová – PDK Brno
Nejlepší hráčka: Edita Novosadová – TJ Sokol Vlkoš
Nejlepší střelkyně: Hana Lexová – FK Nové Sady
Talent turnaje: Nikola Božičevičová, Monika Hausnerová – obě FK Nové Sady.

FK Nové Sady – starší: Pikartová, Vytřísalová, Bartošková, Nováková, Petrášová, Lexová, Teindlová, Bellová, Mokrušová
FK Nové Sady –mladší: Šlampová, Hrabalová, Kopečková, Hausnerová, Božičevičová, Paděrová, Balusová, Suchánková, Zapletalová

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Fotbalový turnaj žen na Nových Sadech

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..