Jen dobrá obrana Skokanům nestačila

Ze tří výjezdů na hřiště svých soupeřů se olomoučtí baseballisté vrátili s prázdnou. Návrat po měsíci na domácí stadion si přáli osladit přerušením černé série a odnést to měla Technika Brno.

Skokani Olomouc – Technika Brno 1:4 a 5:9

K prvnímu utkání nastoupili Skokani s velkým odhodláním, které se odráželo v precizní hře obrany. Horší to bylo na pálce, kde marně hledali recept na panamského nadhazovače Rogera Deaga. Ten nakonec odházel kompletní zápas a nedovolil Skokanům ani jeden hit. „Bod jsme získali na odpal, který byl chycen ze vzduchu a následný doběh. Deago byl excelentní a jako kdyby to zůstalo našim pálkařům i do druhého zápasu,“ všiml si trenér Skokanů Václav Voják.

I v odvetě se totiž mohla Technika spolehnout na nadhoz a pálkaři Skokanů se začali trefovat až v osmé a deváté směně, což na zvrat v utkání nestačilo. „Bohužel se náš útok probudil příliš pozdě. Naopak musím pochválit obranu, která byla dnes zcela výjimečná a báječná. Zahráli jsme několik doublů a zadopolaři chytali velmi těžké míče. Kdyby se nám podařilo skloubit obranu z dnešních dvou zápasů a útok z minulého víkendu, kde jsme zase byli výborní a měli jsme více hitů než Express, tak by to bylo skvělé,“ přemýšlel Václav Voják.

Nevyrovnané výkony brzdí vzestup Skokanů, osm porážek v řadě je připoutalo k předposlednímu, sedmému místu tabulky. „Když se nám jednou daří na pálce, tak to pokazíme v poli. Když se nám daří v poli, nejde nám pálka. Nebo nám vyjde pálka, hrajeme dobře i v poli a vybouchnou nám nadhazovači. Vždycky to nějak zkazíme. Ostatní týmy nejsou lepší, ale my si to kazíme sami,“ láteřil po utkání nadhazovač Jakub Černík.

Skokani kopírují své sezony z minulých let, kdy také po výborném začátku přišla série proher. Hlubší souvislosti však olomoucký kouč odmítá. „Je to nevyrovnanost výkonů, možná nekoncentrace, možná si tu hru hráči neužívají, možná jsou v nějaké tenzi. Tým je výborný, jsem spokojený, jenom to neumí prodat. Nemyslím si ale, že dojde šťáva, je to spíše dílo náhody, že se začne dobře a pak úpřijde série porážek. Jsou to porážky bohužel zasloužené, některé jsou velmi těsné, ale nedá se nic dělat. Musíme na sobě pracovat dál.“

Foto Miloslav Jančík
[nggallery id=195]

Okomentuj jako první článek "Jen dobrá obrana Skokanům nestačila"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE