Kluci už pochopili, že nahoru nás dostane jen odpovědný přístup, říká kouč Velké Bystřice

Házenkáři Velké Bystřice musí zápasit s trochu nepřejícím osudem. Před sezonou si z nich svaz udělal trhací kalendář a pak je zmačkal a zahodil do druhé ligy. Teď se pokoušejí dostat zpátky do první, na podzim však poztráceli body v pěti zápasech a tak se koukají na špičku tabulky ze čtvrtého místa a se čtyřbodovou ztrátou.

Naladit se na jarní část, ve které se chtějí pokusit o malý zázrak v podobě postupu, se přijeli do Olomouce na Drinex Cup. Jejich trenér Libor Malínek hodnotil výsledné čtvrté místo.

Jaký dojem na vás turnaj udělal?

Šest mužstev s vyrovnanou výkonností. Byl to opravdu kvalitní turnaj a s naším mužstvem jsme sem jeli velmi rádi, protože je to blízko a přivítáme i příští ročníky.

Velká Bystřice nakonec skončila s jednou výhrou a dvěma porážkami čtvrtá.

Na umístění jsem moc nehrál, takže čtvrté místo nehodnotím. Kluky jsem pochválil, náš tým byl ovlivněný zdravotními problémy a možná se to projevilo v posledním zápase, kdy byla sedmička hráčů unavená. S jejich přístupem jsem ale spokojený. Myslím, že už pochopili, že pokud se chtějí dostat nahoru, tak to jde jen přes trénink a zodpovědný přístup, jako předvedli tentokrát.

Souboj s Olomoucí o třetí místo byl derby se vším všudy, včetně emocí a tvrdosti, souhlasíte?

Kluky jsem na to připravoval. Je tu rivalita, mezi Olomoucí a Bystřicí si vždycky každej přidá. Zezačátku tam byly tvrdší zákroky, ale rozhodčí to zvládli a nenechali utkání vyhrotit. Bylo to tvrdší utkání, ale v rámci pravidel. Házená je tvrdá, nemůže se hrát v rukavičkách.

Po podzimu je Velká Bystřice ve druhé lize čtvrtá. Posílili jste před jarem?

Kádr bude stejný. Žádné posily nejsou, takže budeme hrát s tím, co máme.

Stále platí, že se chcete vrátit do první ligy?

Výbor chce postoupit, bohužel nám v podzimní části utekly dva zápasy a bude se to hodně těžko dotahovat. Polanka i Karviná jsou kvalitní mužstva, ale my se o to porveme. Přeje nám rozlosování, kdy máme tato mužstva doma. Rozhodnou první čtyři kola, kdy hostíme Polanku, Karvinou i juniorku Zubří a hrajeme v Uničově. Pokud získáme osm bodů, tak je reálná šance pobít se o první místa.

Okomentuj jako první článek "Kluci už pochopili, že nahoru nás dostane jen odpovědný přístup, říká kouč Velké Bystřice"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE