Městské derby pro HBC 2010

Olomoucký hokejbalový svatostánek zažil druhé derby místních týmů –Olomouc 2010 a Gladiators. Domácí jak už bývá jejich zvykem přistoupili k začátku utkání velmi laxně. Glads byli všude o krok dřív a tak se zaslouženě ujali vedení, když Šurkal využil přesilovku. Zanedlouho to bylo již 0:2.

Ve druhé třetině nastal zlom, domácí využili přesilovku pěti proti třem, střelcem byl Petr Srnec. Zápas dostal najednou úplně jiný náboj, hosté si často pomáhali zákroky za hranicemi pravidel. V tu chvíli bylo na hřišti plno emocí ze strany Glads, což je stálo body. Nejprve šli do čtyř, jenže jejich kapitán neudržel nervy a za řeči vyfasoval trest do konce utkání. Domácímu výběru se tak naskytla možnost na srovnání, kterou v čase 28:22 zužitkoval Jašek.

Poté se ve stále trvající přesilovce prosadil ze vzduchu podruhé v zápase Srnec. Nejkurióznější moment přišel ve 34. minutě, kdy hostující obránce za bránou nastřelil Tomáška a míček k údivu všech našel před brankou zcela osamocený Čep, pro kterého už nebyl problém ho dostat za překvapeného Binara.

Hosté se však nevzdávali a ve vlastním oslabení snížili na 4:3. Jenže tým Olomouc 2010 obrat nedovolil. Po individuální akci se prosadil dosud v utkání spící střelec Pavel Musil. Glads v závěru při hře bez brankáře dokázali už jen snížit na 5:4, ale navíc jim nezbyl čas.

Domácí si připisují další důležité body do tabulky a po podzimní části jsou na třetím místě se ztrátou čtyř bodů na prvního.

HBC Olomouc 2010 – HBC Gladiators Olomouc 5:4 (0:2, 2:0, 3:2)

Branky Olomouce 2010: 27. Srnec (Musil, Tomášek), 29. Jašek (Srnec, Musil), 33. Srnec (Jašek, Musil), 34. Čep (Tomášek, Příhoda), 42. Musil (Srnec, Janák) .

Olomouc 2010: M. Doseděl – F. Doseděl, Horák, Jašek, Příhoda – Čep, Hudec, Janák, J. Moser, P. Musil, Srnec, Tomášek.

Okomentuj jako první článek "Městské derby pro HBC 2010"