Ve stínu pohárového zápasu Sigmy proti Jihlavě se tentýž den odehrál na holickém stadionu prestižní souboj mezi dvěma zástupci olomouckého fotbalu v MSFL. Tým 1. HFK, který pár dní před zápasem posílil svůj kádr o Marka Heinze, přivítal městského rivala – rezervu Sigmy. Hosté potvrdili, že čelní příčky v tabulce jim patří zcela právem a na Andrův stadion si odvezli všechny body.

V prvním poločase byli lepší hosté, kteří předčili domácí v rychlosti, důrazu, kreativitě, nasazení a soustředěnosti na hru. Proto také šli velmi brzy do vedení. V 15. minutě našel Texl krásným pasem za obranu Schmidta, který z voleje mířil přesně ke vzdálenější tyči Šromovy brány – 0:1. Holičtí měli několik dobrých šancí na srovnání stavu. Nejprve tvrdě vypálil ze dvaceti metrů Bednář, jeho střelu neudržel brankář Reichl v náručí, ale dorážku Korčiána už zvládl. Ve 20. minutě poslal Žondra do brejku Korčiána, ale ten zazmatkoval a míč umístil vedle branky. Podruhé udeřili hosté ve 29. minutě, když z velkého vápna napřáhl opět Schmidt a míč zapadl přesně k bližší tyči – 0:2. Tímto výsledkem také první poločas skončil.

Ani druhou půli nezačali holičtí dobře. Už ve 48. minutě dostal míč na pravou stranu úplně osamocený Plšek, který však místo zakončení volil kličku brankáři Šromovi, ten jej vytlačil ze střeleckého úhlu a střídající Štěpánek pak stačil slabou Plškovu střelu odvrátit alespoň na roh. Ve druhém poločase hosté kontrolovali hru a  nebylo už vidět tolik vyložených šancí. I když se domácí tým snažil, do zakončení se dostal pouze Marek Heinz, který však v průběhu zápasu neměl takřka žádnou podporu od záložní řady. Výjimkou byl chytře prodloužený míč Pezzottiho, kterým poslal Heinze do brejku, ale Markovo zakončení skvěle vychytal brankář Reichl, čímž si udržel v tomto utkání čisté konto.

Čtvrthodinu před koncem se do zakončení dostal Nešický ze Sigmy, avšak gólman Šrom míč nakonec nadvakrát zkrotil. Závěr utkání už se odehrál bez nějakých vyložených šancí a mladíci ze Sigmy Olomouc se tak nakonec radovali ze zasloužené výhry.

1. HFK Olomouc – SK Sigma Olomouc B 0:2 (0:2)

Branky:15. a 29. Schmidt. Rozhodčí: Julínek – Černý, Hanáková. ŽK: 31. Janoščín – 31. Plšek, 62. Holub. Diváci: 280.

1. HFK: Šrom – Dadák, Lukášek, Kopecký (64. Kršák), Matyska – Bernard (71. Pezzotti) – Janoščín, Korčián (31. Tögel), Bednář, Heinz – Žondra (46. Štěpánek). Trenér: Jiří Derco.
SK Sigma B: Reichl – Richter, Štěrba, Svozil, Hýbl, Plšek (88. Hladík), Holub (64.Langer), Habusta, Schmidt (60. Nešický), Texl, Stříž (77. Ševčík). Trenér: Radim Kučera.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Městské derby v MSFL vyhrála Sigma B"