Mladší dorostenky napodobily starší a také vybojovaly zlato

V nadstavbové části, ve které se utkává nejlepší celek moravské a české části 1. ligy mladších dorostenek, na sebe narazily hráčky DHK Zora Olomouc a Plzeně. Hanačky do nadstavby vstupovaly s úchvatnou bilancí, když prohrály jen jednou během soutěže s rivalkami ze Zlína, jejich soupeř z Plzně nasbíral ještě o bod více, když jedinou ztrátou byla remíza se Slavií.

První utkání na domácí palubovce se Olomoučankám nepovedlo a po prohře 17:20 je čekal na horké plzeňské palubovce přetěžký úkol. Trenérka Fisherová se proto rozhodla vzít s sebou do západních Čech i sestry Fryčákovy a Jarmilu Trumpešovou, které sice spadají do této věkové kategorie, většinu sezony však odehrály již za starší dorost ( pro Trumpešovou to bylo první utkání za mladší dorost v této sezoně, Tereza Fryčáková se vrátila po zranění a také to byl její první zápas v této kategorii a Vendula Fryčáková odehrála za kadetky 5 utkání na podzim a 3 na jaře).

S takto posílenou ofenzivní silou měla děvčata zvrátit dvojutkání ve svůj prospěch a přivézt zlaté medaile na Hanou. Po velice napínavém průběhu (poločas 14:16) se utkání dostalo do koncovky, ve které Olomoučanky pro jistotu titulu potřebovaly vyhrát o 4 branky. Skóre se zastavilo na číslech 25:29 a Hanačky tak mohly slavit třetí titul mladších dorostenek za sebou a potvrdily Olomouci pověst skvělé házenkářské líhně.

Opora hostujícího týmu Lucie Zimová potvrdila skvělou střeleckou potenci, když v nadstavbě za 17 nastřílených branek obsadila 3. místo ve střelecké tabulce. Stejnou pozici měla tato hráčka i po dlouhodobé části moravské soutěže, kde nasázela soupeřkám 151 branek. V rozhodujícím a nejdůležitějším utkání sezony nastřílela 11 gólů z toho 9 po přesně provedených sedmimetrových hodech. Velikou pomocí do ofenzivy bylo i trio výše zmíněných posil, které dohromady nasázelo 13 branek do plzeňské sítě (Tereza Fryčáková 6, Vendula Fryčáková 5, Jarmila Trumpešová 2). Svou troškou do mlýna přispěly i Markéta Hurychová (4) a Adriana Míšová (1) a v součtu s perfektní obranou prací dokráčela tato parta až za zlatem.

Sestava DHK Zora Olomouc, která zasáhla do nadstavby o 1. místo: Anna Fialová, Simona Fryčáková, Vendula Fryčáková, Jarmila Trumpešová, Lucie Zimová, Markéta Hurychová, Tereza Fryčáková, Adriana Míšová, Adéla Kummerová, Natálie Večeřová, Radka Zemanová, Barbora Opletalová, Magda Kašárková, Jana Doleželová, Natálie Ďurčáková, Gabriela Grygarová, Michaela Chlandová. Trenérky: Jana Fisherová, Sylva Zimová.

Foto: Alex Wipf

Response code is 400

Okomentuj jako první článek "Mladší dorostenky napodobily starší a také vybojovaly zlato"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE