Moderní hokej Buldoků na Tršice nestačil

Tilden aréna v Přerově byla v neděli odpoledne narvaná k prasknutí. 19.684 natěšených diváků vidělo nadčasový hokej, který musel bavit. Hráči Tršic nastoupili ve zbrusu nových modrých dresech, které jim nakonec přinesli štěstí.

Domácí Buldoci po neskutečné letní přípravě a povinném převážení, se vrhli nebojácně na Tršice a zasypali je sprškou střel. Tloukli jsme do nich tak dlouho, až nám z prvního nevině vypadajícího protiútoku po dvojité teči vstřelili gól na 0:1.

A my do nich opět hlava nehlava – Poli zatáhl kotouč za branku Tršic, nahrál obráncům a po rychlé ztrátě kotouče šel Kopi do souboje proti tršickému Vikimu. Oba se ocitli na ledě a k osamocenému puku se přiřítil Radek Vodička a nechytatelnou střelou zvýšil vedení Tršic na 0:2.

V prvním dějství to ovšem ještě nebylo vše. My Buldoci chytře rotovali dvě obranné dvojice a tři útoky. Rozložili jsme tak síly a drtili Tršice – výsledkem byla branka na 1:2. Brumi zatáhl kotouč do útočné třetiny, předložil ho snajprovi Lacovi a ten jej uklidil za záda elitního brankáře Krejčího. Hokejová lahůdka. Bravo! A to nebylo vše. Poli skvěle přečetl hru soupeře, zmocnil se puku v útočné třetině Tršic tím, že jej odebral Dodovi, přihrál mně a já na dvakrát překonal tršického brankáře. 2:2!

V závěru třetiny nám gólem do šatny pokazily radost Tršice a strhly opět vedení na svou stranu. 2:3. Fatální chyby se dopustili pořadatelé, když nám předtím neřekli, že se nehraje na dva poločasy, ale tři třetiny! Po sympatické autogramiádě o přestávce jsme tedy nakonec šli hrát. Sil ubývalo a zkoušeli jsme na tršického soupeře všechny možné fígle. Protože ve hře pět na pět jim to šlo, navrhl náš geniální stratég a trenér pan Smolík, hru v oslabení 4:5. To nám sedělo a tak jsme to několikrát zopakovali. Mistrně jsme tršické uzamkli ve své třetině a dali našemu Změldovi Vokounovi možnost si osahat kotouč. Měl přesně 78 ostrých zásahů a procentuální úspěšnost přesahující 98 procent. Je pořád skvělý. Kila se na něm vůbec nepodepsala.

Ve třetí třetině prakticky nic důležitého nestalo. Nebýt fantastických akcí Žovovy řady, kdy mladší Michal dvakrát překonal tršického brankáře, nebylo by o čem psát. Kouč tršických Tilden ostře vybízel své hráče, aby dokázali ubránit naše výpady. Žel marně. Ve třetí třetině jsme zkrátka dominovali. Bylo nás všude plno. Třetinu jsme prohráli 2:5. Děkujeme skvělým rozhodčím, kteří nelehké utkání zvládli. Děkujeme vrátným za útulnou šatnu s teplou vodou. A samozřejmě divákům, kteří nám vytvořili neopakovatelnou domácí atmosféru. Díky Lucko (míry 90, 60, 90)!

Už se těšíme na sympatické Mitrilíky, kteří přiletí v pátek do olomoucké Erik haly.

Autor: Buldok

1 Komentář v článku "Moderní hokej Buldoků na Tršice nestačil"

1. Krásnej článeček, chválím autora konečně trochu reality.