Mokrušová zajistila novosadským fotbalistkám tři body

FK Nové Sady

;S mladým a ambiciózním družstvem Štramberku si v nedělním mistrovském utkání poradily fotbalistky FK Nové Sady a zvítězily 0:4. První poločas ještě domácí držely krok s novosadskými, šance byly na obou stranách, ale nedařilo se je úspěšně proměnit, a to ani Mokrušové, která se několikrát do vyložené šance dostala. Počkala si až do 30. minuty, kdy z pravé strany centrovala Kopečková a osamocená Mokrušová ve vápně s jistotou vstřelila svůj první ze čtyř gólů – 0:1.

Ve druhé polovině již domácí v dosavadním svižném tempu polevily a novosadské hráčky převzaly vývoj hry zcela pod svou taktovku. Vytvořily si mnoho dalších gólových šancí, domácí tým svým výborným výkonem držela brankařka, ale i přes to ještě třikrát inkasovala.

V 58. minutě po kombinaci Paděrové a Kopečkové dostala nahrávku Nováková, výborně našla uličkou ve vápně Mokrušovou, která zlehka sklepla míč k bližší tyči. V 65. minutě našla Mokrušovou tentokrát Bellová, která ji poslala perfektní přesný pas, a ta střelou na zadní tyč zvýšila na 0:3. Minutu před koncem utkání ještě Slaninová vybojovala svým důrazem míč a prostrčila ho Mokrušové, ta si poradila s obranou, utekla a svým čtvrtým gólem ukončila utkání.

Novosadské hráčky obsadily první místo v tabulce, kdy na skóre zatím vedou nad Bruntálem o 35 gólů. V dalším zápase se utkají s těžkým soupeřem ČSAD Havířov. Hraje se v neděli 8. června na domácím hřišti FK Nové Sady ve 13 hodin.

Kotouč Štramberk – FK Nové Sady 0:4 (0:1)

Góly: 30., 58., 65. a 89. Mokrušová.

Sestava: Pikartová, Petrášová, Vytřísalová, Balusová, Teindlová, Bellová (75. Šlampová), Bartošková (70. Slaninová), Nováková, Kopečková, Mokrušová, Paděrová (80. Hrabalová).