Mora do toho šlápla. Slavii nedala šanci

HC OlomoucRadost hráčů HC Olomouc.

Ve třetím kole baráže hokejisté HC Olomouc porazili Slavii Praha 2:0 a udělali tak další důležitý krok k záchraně v extralize.

Kohouti byli v úvodu aktivnější. Měli dobré střelecké příležitostí a několikrát soupeře zatlačili, ale recept na pozorného Dominika Furcha nenašli. Slavia však mohla prakticky z ničeho dát gól. V sedmé minutě nahodil obránce Knot puk na branku a ten skončil na tyčce. Mora ovšem dál Pražany přehrávala. Největší šanci spálila v patnácté minutě. Herman s Mataiem recept na Furcha ale nenašli.

To se povedlo až v šestadvacáté minutě. Jan Knotek se nejlépe zorientoval před brankou a poslal Hanáky do vedení. Šlo využitou přesilovku. Druhá trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 27. minutě Zuzin ukázkově našel mezi kruhy Jiřího Řípu, který poslal kotouč do šibenice. Vedení domácích 2:0 bylo zasloužené. Pro Olomoucké to byl navíc důležitý uklidňující moment.

V dalším průběhu prostřední části toho Slavii moc nedovolili. Hosté se příliš před Trvaje nedostávali. Výjimkou byli přesilovky, při jedné z nich Hanáci neinkasovali jen se štěstím.

V závěrečné třetině si domácí hlídali svůj náskok a zbytečně se nehnali dopředu. Neznamená to však, že by se soustředili jen na bránění. Stejně jako v předchozím průběhu se Kohoutům podařilo Slavii několikrát uzamknout v jejím pásmu. To se divákům v „Plechárně“ rozhodně líbili a tak byla k vidění i mexická vlna.

Mora se díky vítězství dostala do čela barážové skupiny. Má sedm bodů. Pronásledovatelé Slavia Praha a Chomutov jsou zpátky o dva body.

HC Olomouc – HC Slavia Praha 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Knotek (Vyrůbalík), 27. Řípa (Zuzin, Marosz). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0.

HC Olomouc: Trvaj – Vyrůbalík, Majeský, Ondrušek, Škůrek, Staněk, Houdek, Rašner – Laš, Knotek, Buc – Řípa, Marosz, Kucharczyk – Matai, Herman, Zuzin – Dlouhý, Patera, Jergl.

HC Slavia Praha: Furch – Valach, Šulc, Růžička A., Štich, Knot, Kolařík, Drahorád, Novák – Sklenář, Bednář, Tomica – Stránský, Vas, Pletka – Kolář, Vlasák, Doležal – Andres, Čermák, Veselý.