Mora má z Benátek jen bodík

Bod za remízu v řádné hrací době získali hokejisté HC Olomouc v Benátkách nad Jizerou. Zápas 44. kola první ligy Mora ztratila v samostatných nájezdech. Kohouti vstoupili do zápasu s Benátkami i s Jiřím Dopitou a Matějem Pekrem, kteří měli delší dobu zdravotní potíže.

První část moc vzruchu nepřinesla. Mora měla asi o něco více ze hry, ale své šance nezužitkovala. Asi největší šanci třetiny měl Petr Haluza, ten však ale také jako jeho spoluhráči ztroskotal na betonu domácího brankáře Vošvrdy. Ani na druhé straně kluziště brankář Libor Kašík nemusel lovit kotouč ve své síti a tak byl stav 0:0.

Krátce po začátku prostřední části se do vedení ujali domácí. Ve 23. minutě tečoval Panoškovu střelu Liška a Kašík byl bez šance. Vyrovnat mohl v polovině utkání dobrou střelou Ministr, ale Vošvrdu nepřekonal. Hosty také hodně srážela vyloučení, k šancím zvýšit náskok se dostávali spíše domácí, ovšem Král ani Jaroměřický nedokázali podruhé v utkání poslal puk za brankáře Hanáků.

Sotva začala třetí část, mohl druhou branku duelu dát znovu Liška, ale minul. Mora se poté začala zvedat a tlačila se do šancí. Dvě Haluzovi šance ještě gólem neskončily, ovšem Selingrova střela ve 49. minutě už vymetla pavučiny v domácí svatyni. Benátky pak měly ještě příležitost strhnout výsledek na svou stranu, ale svou přesilovku ke konci třetí třetiny nevyužily.

Prodloužení mohl už po 28 vteřinách ukončit Král, ale v přečíslení dva na jednoho nebyl přesný. O minutu později fantasticky vychytal Skořepu hostující gólman Kašík. Na druhé straně uháněl na Voškrdu Radim Kucharczyk, ale s pokusem zakončit mezi betony selhal. Posléze nedal ani Kucsera a tak rozhodnout musely samostatné nájezdy.

Benátky n. J. – HC Olomouc 2:1 po s. n. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Liška (Pabiška, Skalický), rozh. náj. Král – 50. Selingr (Dopita, Kucharczyk). Rozhodčí: Schmejkal – Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 395.

HC Olomouc: Kašík – Janáček, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Staněk, Kotvan – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Kolouch, Haluza – Pšurný, Ministr, Herman – Kucsera, Marosz, Zbořil – Rác. Trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko.

Okomentuj jako první článek "Mora má z Benátek jen bodík"