Mora nestačila na Zlín. Dala pouze jeden gól

Ilustrační foto

V 29. kole extraligy Olomouc doma prohrála se Zlínem 1:3. V úvodu se do šance dostali hosté, výborně však zasáhl Trvaj. Olomoucký brankář se vyznamenal také v páté minutě, kdy byl u puku rychleji než dojíždějící Vlach. Šanci ale předcházel faul na Ondruška. Další průběh ovlivnilo několik vyloučení. Hanáci měli pořádnou šanci až v 16. minutě. Diviš byl sám před Štůralou. Skóre se však měnilo až o dvě minuty později. Trvaj totiž pozdě scvaknul betony a puk mu proletěl mezi nohama do branky a hosté vedli.

Druhou branku přidali v prostřední části. Zasloužil se o to bombou od modré Marušák při přesilovce. Olomouc měla potom další dvě příležitosti, jenže domácí nepálili ostrými. Ve třetí třetině Mora dál tlačila, pořád však se stejným výsledkem. Kohouti naráželi na hráz jménem Štůrala.

Zlínský gólman měl den a dost mu pomáhali jeho spoluhráči. Navíc měl i dost štěstí. V jednom případě ho zachránila horní tyčka. Mora hosty zmáčkla a měla i přesilovky, bylo to ale bez gólového efektu. To změnil až v 53. minutě Rác, který ukončil střelecké trápení domácích. Víc ale Hanáci nedokázali. Navíc ještě inkasovali v závěru při hře bez brankáře.

HC Olomouc – PSG Zlín 1:3 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 53. Rác (Vyrůbalík, Marosz) – 18. Ondráček (Roman Vlach, Urbanec), 26. Marušák (Leška), 60. J. Svoboda. Rozhodčí: Pešina, Souček – Blümel, Polonyi. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Trvaj – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera, Matai – Laš, Herman, Diviš – Rachůnek, J. Knotek, Kucharczyk. Trenéři: Fiala a Dopita.

Zlín: Štůrala – Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, M. Přibyl – J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý – Ondráček, Roman Vlach, Říčka – Okál, Leška, Köhler – Kubiš, Šťastný, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.