Mora prohrála po nájezdech

Mora hraje baráž pravidelně.HC Olomouc hraje baráž třetí rok po sobě.

Druhý zápas baráže o udržení v extralize mají za sebou hokejisté HC Olomouc. Mora v Chomutově dvakrát prohrávala, ale pokaždé stačila srovnat. Nakonec Hanáci prohráli po samostatných nájezdech.

Hosté smolně kapitulovali těsně před polovinou normální hrací doby. S velkým štěstím se radoval Vladimír Růžička. Vedení však domácím nevydrželo vůbec dlouho. V přesilovce totiž dokázali Kohouti srovnat. Pavel Patera dlouho míchal s pukem a už se zdálo, že prováhal nejlepší moment pro přihrávku. Olympijský vítěz z Nagana ale přesto namazal kotouč na hůl Radka Dlouhého a bylo to 1:1.

Na další branku si museli diváci počkat až do 51. první minuty, kdy rozjásal chomutovskou halu Antonín Dušek. Olomouc se však nepoložila a v početní výhodě v 55. minutě zajistil Hanákům bod útočník Jiří Řípa. Bonusový bod mohli hráči Mory získat v nájezdech, protože pětiminutové prodloužení rozhodující trefu nepřineslo. Jenže Hanákům v nájezdech zvlhl střelecký prach a tak jedou ze severu Čech s bodem.

Zatím je to nemusí příliš mrzet. V další barážové bitvě totiž pražská Slavia uspěla v Českých Budějovicích, když také rozhodovali až samostatné nájezdy. Olomouc tedy po dvou odehraných kolech prolínací soutěže drží druhé místo.

„Domácí vyhráli zaslouženě. Hlavně ve druhé třetině měli dobré příležitostí a naše obrana měla velké potíže. Na šance měl soupeř určitě navrch, takže remíza je pro nás velice dobrá,“ řekl pro klubový web Pirátů trenér HC Olomouc Petr Fiala.

Další utkání je na programu hned v neděli, kdy na Hanou přijede zatím nejlepší tým baráže Slavia. Začátek je v 17 hodin.

Piráti Chomutov – HC Olomouc 3:2 po s. n. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Růžička (Rýgl), 51. Dušek (L. Květoň), rozh. náj. McGregor – 33. Dlouhý (Patera), 55. Řípa (Ondrušek, Škůrek). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Blaha, Špůr. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 4791

Piráti Chomutov: Kopřiva – Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Sikora – D. Květoň, Růžička, Sinisalo – O. Kaše, Kämpf, Šagát – McGregor, Dušek, L. Květoň.

HC Olomouc: Trvaj – Majeský, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, Jaroměřský, Rašner – Buc, Knotek, Laš – Kucharczyk, Marosz, Řípa – Pekr, Herman, Matai – Jergl, Patera, Dlouhý.