Mora udržela extraligu. Pomohly body z jihu Čech

Oslava s fanouškyDěkovačka po zápase HC Olomouc

Mora bude hrát extraligu i příští sezonu. Její hráči dokázali otočit zápas 11. kola baráže v Českých Budějovicích a zvítězili 4:1. Díky prohře Slavie v prodloužení mají jistotu, že nejvyšší soutěž udrží už před závěrečným duelem prolínací části. Výhra na jihu Čech se však nerodila vůbec lehce. Olomouc po dvou třetinách prohrávala, pak ale předvedla parádní obrat. Řídil ho zkušený útočník Radim Kucharczyk, který dal dva góly.

V první části toho zase tolik k vidění nebylo. Mora byla lepší, ale příliš šancí si nevypracovala. Když už se její hráči do nějaké dostali, tak zasáhl Bláha. Druhá dvacetiminutovka začala v režii domácích, kteří se záhy dostali do vedení. Puk do branky Hanáků dorazil Kuchejda. O chvíli později mohl být rozdíl ve skóre ještě větší. Po přímočaré akci Českých Budějovic měl možnost Přibyl. Jihočechům to dodalo sil a následně byl v další dobré příležitosti Rob.

Kohouti potom hráli necelou minutu přesilovku pět na tři. Jenže žádný drtivý tlak nepřišel, spíš dokonale rozchytali Bláhu. To na druhé straně domácí při početní výhodě ukázali, jak má pořádný zámek vypadat a v  útočném pásmu si otevřeli střelnici. Tomáš Vošvrda dokázal však vždy zasáhnout a to se ukázalo pro další průběh zápasu jako klíčový faktor.

Na začátku poslední třetiny měla Mora velkou šanci, ovšem zase její hráči pohořeli v koncovce. Úspěch neměli ani po chybné rozehrávce Bláhy, jeho spoluhráči však řešili zmatky před českobudějovickou brankou jen za cenu vyloučení. Olomouc dokázala tuto přesilovku bleskově využít. Po osmi sekundách přesně střílel Radim Kucharczyk.

Další hrubku domácích potrestal o necelé dvě minutu později Davíd Škůrek a Mora rázem vedla 2:1. Další branku potom přidal muž zápasu Radim Kucharczyk. Konečnou podobu dal výsledku gólem do prázdné branky Jan Knotek.

Pozornost fanoušků Kohoutů se po konečném hvizdu přesunula z jihu na sever Čech, kde hrál Chomutov proti Slavii. Právě díky prohře Pražanů v prodloužení zůstává Mora extraligová i pro příští sezonu.

Motor České Budějovice – HC Olomouc 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 22. Kuchejda (Vráblík, Straka) – 48. Kucharczyk (Ondrušek), 50. Škůrek, 52. Kucharczyk (Knotek), 60. Knotek. Rozhodčí: Šír, Hradil – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1 Diváků: 5 521.

České Budějovice: Bláha – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, D. Růžička, Kachyňa – Přibyl, Pajič, Boháč – Nouza, J. Straka, Kuchejda – Vaniš, Rob, Švihálek – Marek, Švec, Pašek.

Olomouc: Vošvrda – Skrbek, Houdek, Vyrůbalík, Staněk, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Buc, Patera, Matai – Laš, Knotek, Kucharczyk – Řípa, Herman, Pekr – T. Rachůnek, Marosz, Dlouhý.