Mora v Hradci bodovala naplno

V 10. kole 1. ligy cestovali hokejisté HC Olomouc do Hradce Králové. Mora na východě Čech dvakrát prohrávala, ale nepříznivý stav dokázala vždy zlomit. Útočník Jiří Dopita dal dvě ze čtyř olomouckých branek. Hanáci se posunuli na druhé místo v tabulce.

Hradecký tým byl od prvních minut utkání aktivní. Hostující brankář Žigárdy dokázal čelit nájezdům protihráčů jen do 9. minuty, kdy přesilovku využil domácí Michal Tvrdík, který tělem tečoval ránu Chmelíře. Olomouc se snažila vyrovnat, ovšem nedařila se jí rozehrávka, a tak místo rychlých útoků to většinou skončilo pouze zakázaným uvolněním. Hradec měl i další příležitosti vstřelit branku, ale stav se do konce první dvacetiminutovky nezměnil.

Druhou třetinu načal Hradec přesilovkou, kterou ale nedokázal využít. O chvíli později byl vyloučen hostující kapitán Mikel. Tentokrát domácí přesilovku využili a šli do vedení 2:0. O druhý zásah domácích se v 24. minutě postaral Jiří Kadlec. Olomouc ovšem druhá inkasovaná branka nakopla k aktivnějšímu stylu hry. Do dvou gólových příležitostí se dostali obránci, ale jak Nedbálek, tak Kotvan domácího brankáře Čecha nepřekonali. Snížit se povedlo Hanákům až v polovině utkání. Ve 30. minutě prošlo nahození Jakuba Bartoně až za záda domácího gólmana. Jiří Dopita poté dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci domácí klece a kousek k vyrovnání chyběl i Haluzovi. Hosté ale ještě před koncem druhé části nakonec stihli vyrovnat. V 38. minutě Mora hrála přesilovou hru, ve které střílel nejproduktivnější hráč Hanáků Radim Kucharczyk. Jeho střelu Čech ještě vykryl, ale pokus Jiřího Dopity už zneškodnit nestihl a legenda v dresu Olomouce na třetí pokus vyrovnala stav na 2:2.

Hradečtí do třetí třetiny vlétli a chtěli se znovu dostat do vedení. To se jim povedlo ve 44. minutě, kdy vedení zajistil Patrik Moskal, který v bezprostřední blízkosti nedal Žigárymu šanci. Domácí radost ovšem netrvala dlouho, o minutu později totiž vyrovnal svým druhým gólem v zápase Jiří Dopita. Olomouc se snažila bušit do domácí obrany, co jen to šlo. Jejich aktivní hra přinesla ovoce v 52. minutě. Střelou mezi kruhy poslal hosty poprvé v zápase do vedení Petr Haluza. Domácí se snažili o vyrovnání, a tak v 60. minutě odvolal domácí trenér brankáře Čecha z branky, ale místo toho, aby domácí smazali vedení hostů, se trefil do prázdné klece olomoucký útočník Radim Kucharczyk, který svou sedmou brankou v sezóně už jen potvrdil vítězství Hanáků.

Hradec Králové – HC Olomouc 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 9. Tvrdík (Chmelíř, Látal), 24. Kadlec (Brož, Karlíček), 45. Moskal (Koudelka) – 30. Bartoň (Řípa, Haluza), 38. Dopita (Kucharczyk, Lhotský), 46. Dopita (Bartoň), 52. Haluza (Řípa, Mikel), 60. Kucharczyk (Ondrušek). Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1.

Hr. Králové: Čech – Hendrich, Vágner, Lesák, Chmelíř, Karlíček, Zdráhal, Čáp, Poživil – Brož, Tvrdík, Berger, Látal, Macháň, Jindřich, Koudelka, Kadlec, Kubica, Kubeš, Budínský, Moskal.

HC Olomouc: Žigárdy – Haas, Nedbálek, Mikel, Ondrušek, Staněk, Kotvan, Bartoň, Lhotský – Selingr, Pšurný, Vodný, Dopita, Řípa, Herman, Haluza, Kolouch, Hlinka, Rác, Pekr, Kucharczyk. Trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko.

Okomentuj jako první článek "Mora v Hradci bodovala naplno"