Mora veze z Chomutova tři body

Tomáš Vošvrda a Jiří TrvajTomáš Vošvrda (vlevo).

Mora oplatila Chomutovu porážku z vlastního ledu. Na severu Čech v dalším barážovém utkání zvítězila 4:3. Téměř padesát minut byli hosté lepší, ale pak úplně vypadli z role. Tři body se však počítají a pro Hanáky mají v tuto chvíli cenu zlata.

Začátek patřil Olomouci. Velkou šanci měl Radim Kucharczyk, jenže nedokázal puk nasměrovat mezi tyče. I dál byli Hanáci aktivní v napadání a několikrát díky tomu vybojovali ztracený kotouč. Domácí dostaly do zápasu přesilovky. Teprve v nich pořádně ohrozili Vošvrdu, který však všechny ošemetné situace zvládl. Vyznamenal se i v 15. minutě, kdy nebezpečně střílel Roman Chlouba, který trefil gólmana Kohoutů do ramene.

Prostřední část začal aktivněji Chomutov. Domácím to ale bylo k ničemu. V 27. minutě zachytil nedůrazné vyhození Martin Vyrůbalík, z velkého úhlu propálil Miroslava Hanuljaka a Mora vedla 1:0. To ale ještě nebylo všechno. Také na druhém gólu měl svůj podíl Hanuljak. Jeho další zaváhání potrestal třetí útok Kohoutů, kdy se jeho hráči vrhli za poskakujícím pukem a dotlačili ho do branky. Autorem byl Jiří Řípa. Ve 32. minutě se Hanáci radovali potřetí. Jan Knotek se nenechal odstavit od kotouče, obkroužil branku a zvýšil na 3:0 pro Moru. V těchto chvílích Olomouc dominovala. Například Matai dlouhé vteřiny motal v rohu hlavy hráčům Pirátů, kteří ho nebyli schopní zastavit.

V úvodu poslední dvacetiminutovky Mora kontrolovala hru a vyrážela do nebezpečných brejků. Když potom Marosz využil přesilovku, vypadalo to, že je po zápase. Jenže pak Kohouti nepochopitelně přestali hrát. Jejich laxní přístup domácí využili. Nejprve potrestal chybu obrany šikovnou tečí Štěpán Hřebejk. Další dva góly přišli v rychlém sledu a to v 52. a 54. minutě. V samotném závěru mohli Piráti dokonce vyrovnat. Vošvrda byl ovšem proti a díky němu Mora těsné vedení udržela.

Chomutov – Olomouc 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 48. Hřebejk (Rýgl), 52. Kämpf (L. Květoň, Rýgl), 54. Gajovský (D. Květoň, Skinner) – 27. Vyrůbalík, 30. Řípa (Pekr), 32. Knotek (Laš), 47. Marosz (Rachůnek, Skrbek). Rozhodčí: Hradil, Šír – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1.

Chomutov: Hanuljak (32. Kopřiva) – Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman – Hovorka, Dušek, L. Květoň – O. Kaše, Růžička, Gajovský – D. Květoň, Kämpf, Hřebejk – McGregor, Chlouba, Šagát – Račuk, Veselý.

Olomouc: Vošvrda – Skrbek, Houdek, Vyrůbalík, Staněk, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Buc, Patera, Matai – Laš, Knotek, Kucharczyk – Řípa, Herman, Pekr – Rachůnek, Marosz, Zuzin.