Mora veze z Edenu bod. Zajistil ho Rachůnek v poslední minutě

Olomouc proti SlaviiHC Olomouc proti Slavia Praha

Mora prohrála v desátém barážovém utkání na Slavii 2:3 po nájezdech. Její soupeř tak stáhl náskok Hanáků v tabulce prolínací soutěže na jediný bod. Pro Olomouc ale mohlo být ještě hůř, její hráči ale zvládli těžkou situaci a dokázali získat aspoň bod, protože srovnali až necelou minutu před koncem.

Duel v Edenu začal zostra. Hned v první minutě tečoval Tomáš Houdek střelu domácích na břevno. Slavia měla další šanci v 5. minutě, to výborně zasáhl Tomáš Vošvrda. Třináctá minuta už ale byla pro Olomouc smolná. Střelou švihem prostřelil gólmana Kohoutů Andres. Slavia působila o poznání živěji, než v předešlém utkání, které se hrálo na Hané.

Mora dokázala srovnat na začátku druhého dějství. Olomoučtí vystihli rozehrávku domácích a puk se dostal k volnému Radimu Kucharczykovi, který chybu zkušeně potrestal ukázkovým blafákem. Potom zachránil Hanáky Pavel Skrbek. Kotouč už totiž mířil do branky, ale zkušený obránce ho stihl odehrát do bezpečí.

Úvod třetí třetiny vyšel o něco lépe Slavii. Už to však vypadalo, že mírný nápor Kohouti ustojí, jenže pak inkasovali takřka z ničeho. Puk se po Bednářově střele odrazil od plexiskla nešťastně před volného Sklenáře, který ho poslal do branky. Hanáci neměli potřebné štěstí i o několik minut později. Sám před Furchem byl Kucharczyk, ale nedokázal zvednout kotouč nad beton slavistického gólmana.

Kohouti to ovšem nezabalili a dokázali v poslední minutě srovnat. Buldočí vůli předvedl Tomáš Rachůnek, který se nenechal odstavit a dorazil Škůrkovu střelu.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a proto přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich nikdo z Kohoutů gól nedal. Jediným úspěšným exekutorem byl veterán Tomáš Vlasák.

Do konec baráže zbývají ještě dva zápasy. Olomouc zajíždí do Českých Budějovic a v neděli hraje na svém ledě proti Chomutovu.

HC Slavia Praha – HC Olomouc 3:2 po s. n. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Andres (Bednář, Štich), 51. Sklenář (Bednář), rozhodující nájezd Vlasák – 24. Kucharczyk (Laš), 60. Rachůnek (Škůrek, Marosz). Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 2780.

HC Slavia Praha: Furch – Štich, Růžička, Knot, Valach, Kolařík, Novák, Šulc, Drahorád – Sklenář, Vas, Bednář – Doležal, Vlasák, Čermák – Kolář, Divíšek, Stránský – Holec, Andres, Babka.

HC Olomouc: Vošvrda – Vyrůbalík, Staněk, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Laš, Knotek, Kucharczyk – Buc, Patera, Matai – Řípa, Herman, Zuzin – Rachůnek, Marosz, Dlouhý.

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Mora veze z Edenu bod. Zajistil ho Rachůnek v poslední minutě"