Mora vydřela další tři barážové body

Hokejisté Olomouce se radují.HC Olomouc. Ilustrační foto

Mora v hokejové baráži nabrala dech. Dnes porazila Slavii Praha a připsala si třetí výhru v řadě. Od úvodního vzhazování byli Hanáci lepší a svého soupeře přehrávali. Na první gól si museli diváci počkat až na závěr první třetiny. V přesilovce se prosadil Radim Kucharczyk.

Ve druhé části si Olomouc vytvořila velký tlak a hosty mnohokrát podržel brankář Furch. Inkasoval až v 31. minutě, kdy důrazně vlétl před brankoviště Rachůnek a volný puk uklidil do sítě. Řadu dalších dobrý příležitostí ale Hanáci nevyužili. Naopak museli děkovat Tomáši Vošvrdovi, že pražský tým nesnížil. Vošvrda totiž předvedl zákrok alla Dominik Hašek v dobách své největší slávy.

Třetí dějství ovšem začalo pro Olomouc špatně. Hosté využili přesilovku a Mora tak hájila těsné vedení. Navýšit ho mohli Radek Dlouhy nebo Rostislav Marosz. Druhý jmenovaný jel sám na Furcha, ale nedokázal přehodit beton.

Paradoxně to ale byla Slavia, která málem vyrovnala. Dlouhé minuty se jen bránila a pak z ničeho nic jel sám na Vošvrdu Sklenář. Gólman Kohoutů však svůj tým podržel i ve druhém kritickém momentu.

V závěru zkusili hosté hrů bez brankáře, ale Hanáci výhru uhájili. Za výkon v zápase si tři body zasloužili a mohli si tak vychutnat pozápasovou oslavu s fanoušky. Těch do plechárny dorazilo něco málo přes čtyři tisice.

HC Olomouc – Slavia Praha 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Kucharczyk (Knotek, Staněk), 31. Rachůnek (Marosz) 43. Vlasák (Bednář, Sklenář). Rozhodčí: Hejduk, Hodek – Blaha, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 4 031.

Olomouc: Vošvrda – Vyrůbalík, Staněk, Houdek, Skrbek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Laš, Knotek, Kucharczyk – Buc, Patera, Matai – Řípa, Herman, Dlouhý – Rachůnek, Marosz, Zuzin.