Mora za tři body s Libercem

DSC_0073

Ve 2. kole play-out hokejové extraligy nastoupil tým HC Olomouc doma proti Liberci. Mora proti soupeři, který už má jistotu účasti i pro příští sezonu, nezaváhala a získala tři body. Naposledy se jí podařilo vyhrát po základní hrací době na začátku ledna! Ani zápas proti Liberci se nevyvíjel dobře. Už v šesté minutě poslal hosty do vedení Jelínek.

Hanáci však nesložili zbraně a dokázali otočit. Jako první z nich se radoval Zuzin. V polovině duelu pak rozjásal tribuny Kucharczyk. Vítězný gól pak měl „na svědomí“ Buc. Liberec dokázal vývoj zdramatizovat v závěrečném dějství. Kohouti si však už nenechali tři body protéct mezi drápy. Hráči Mory celý zápas odmakali naplno a výhru si podle svého kouče Jana Tomajka zasloužili. „Kluci se snažili, Liberec dohrával souboje a my také. Prakticky všechny góly padly z předbrankového prostoru,“ řekl Tomajko pro klubový web. Právě dávat branky je pro Olomouc letos dost velký problém. „Musím se od toho odrazit a využít to v dalším zápase,“ uzavřel své hodnocení Tomajko.

Další zápas čeká Hanáky v pátek. To zajíždí do Prahy, kde od 18:15 hrají se Slavií. Nejhorší tým extraligy už má jistotu, že se nevyhne baráži.

HC Olomouc – Liberec 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Zuzin, 30. Kucharczyk (Skrbek, Řípa), 39. Buc (Knotek) – 6. Jelínek (Krenželok, Valský), 45. Bulík (Urban, Jonák). Rozhodčí: Hradil, Mikula – Bryška, Skopal. Vyloučení: 3:5, navíc Jelínek a Ulrych 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3297.

HC Olomouc: Trvaj – Skrbek, Vyrůbalík, Ondrušek, Majeský, Jaroměřský, Houdek, Rašner – Buc, Knotek, Laš – Zuzin, Diviš, Matai – Kucharczyk, Marosz, Řípa – Jergl, Patera. Trenéři Petr Fiala, Jiří Dopita a Jan Tomajko.

Liberec: Vaněček – Derner, Výtisk, Ulrych, Plutnar, Kolmann, Voráček, Havlín – Krenželok, Jelínek, Valský – Radivojevič, Mikyska, Bulík – Jonák, Urban, Bakoš – Hrníčko, Vlach, Dlouhý.

Okomentuj jako první článek "Mora za tři body s Libercem"