Mora zabrala a má mečbol

Mora dala Litoměřicím kanára a ujala se ve čtvrtfinálové série play-off první hokejové ligy opět vedení. Výsledek 6:0 sice vypadá jednoznačně, dlouho byl ale zápas vyrovnaný a zlom přinesla až závěrečná dvacetiminutovka, ve které domácí hokejisté hráče ze severu Čech jednoznačně přehráli.

Pojďme ale postupně. Olomouc nastoupila k důležitému utkání série se zřejmým odhodláním napravit dvě prohry z Litoměřic. Plán začal Hanákům vycházet ve třinácté minutě, kdy se prosadil Herman.

Stejným hokejista měl „prsty“ i v dalších dvou gólech, ale ty přišly až ve třetí třetině. Do té doby se hrál velmi vyrovnaný duel. Kohouti sice měli převahu, žádna hra na jednu branku to však nebyla. Hosté totiž využívali každou možnost, kdy mohli zaútočit. Více než dva tisíce diváků tak sledovalo dramatický duel. Další gól viděli až v 46. minutě. Herman našel Bartoně, který pak dotlačil puk až za brankovou čáru.

Pak už to šlo v rychlém sledu za sebou. Necelé dvě minuty po druhé trefě přidali domácí další gól, jeho autorem byl Marosz. V 52. minutě zvýšil vedení Diviš. Mezi střelce se tento hráč zapsal také chvilku před koncem zápasu. Ještě před tím se mezi střelce zapsal i obránce Houdek.

Oba týmy teď čeká den volna a pak další zápas. Na severu Čech nastoupí Mora v úterý od 18 hodin. Domácí budou hrát o prodloužení sezony, v případě výhry Hanáků série končí. Když zvítězí Litoměřice, tak přijde na řadu poslední sedmý zápas. Ten by se zase hrál na domácím stadionu Kohoutů.

Okomentuj jako první článek "Mora zabrala a má mečbol"