Motorkářská sezóna na Olomoucku je oficiálně zahájena

Příznivci  jedné stopy z Olomouce a okolí si v neděli 20. dubna dali sraz na Horním náměstí, aby společnou vyjížďkou zahájili motosezónu na tento rok. Akci pořádalo jako již tradičně sdružení Olomouc Bikers. Za krásného počasí se k radnici sjela mnoho motorkářů, kteří dorazili na nejrůznějších typech strojů. Například Ludvík Hájek z Olomouce přijel na Jawě 250. Na takzvaném Libeňáku se jezdila takzvaná šestidenní kolem roku 1960. „Strašně rád na vyjížďky jezdím. Dá se říct, že to je odraz výsledku snažení. Taková odměna, že člověk dá motorku do pořádku a může na ní jezdit,“ řekl pětašedesátiletý muž.

Historická dvěstěpadesátka není zdaleka jediný stroj, který má Ludvík Hájek v garáži. „Na téhle jsem začal jezdit na jaře. Mám letos najeto asi šest set kilometrů. Mám rád veterány. Jezdím po celé Moravě. Mám to skutečně na ježdění. Ne jak někdo, kdo přiveze motorku na vozíčku na sraz, udělá kolečko a zase s vozíkem odjede,“ doplnil usměvavý Olomoučan.

Z Horního náměstí potom motorkáři vyrazili před třináctou hodinou na vyjížďku po okolí. Čekala je zhruba sedmdesátikilometrová trasa, která je zavedla do Horky nad Moravou nebo Slatinic. Cíl pak měli na křelovském Fortu XX.

Foto: Jiří Novotný. Text: Ivo Opletal.

(další fotografie od stejného autora lze shlédnout zde.)

Response code is 400

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Motorkářská sezóna na Olomoucku je oficiálně zahájena"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE