Na halový turnaj dorazí účastník Ligy mistryň

Výborně obsazeným halovým turnajem zakončí sportovní rok fotbalistky 1. FC Olomouc. Dorazí nejlepší tuzemský ženský celek Sparta Praha. Kromě účastníka prestižní Ligy mistryň přijedou například i tři slovenská družstva. Turnaje se koná v sobotu ve sportovní hale na Šibeníku od 8.30.

Pro olomoucký klub není víkendové klání pouze přípravu na jarní část druhé ligy. Chce v něm uspět, což by mohlo být dobrou vzpruhou pro aktuálně poslední tým soutěže. „Je sice konec sezony, ale turnaj bereme zcela vážně. Úspěchem pro nás bude účast v semifinále, konkurence je obrovská,“ říká trenér 1. FC Olomouc Miloslav Novotný.

Po polovině soutěže jste na posledním místě. To je hodně za očekáváním…

Ze sportovního hlediska je pro mě umístění samozřejmě zklamáním. Došlo ke snížení počtu účastníků 2. ligy žen a již před začátkem soutěže jsem předpokládal velkou vyrovnanost jednotlivých týmů. Cílem bylo umístění v klidnějším středu tabulky a to se nepodařilo. Ještě nás čeká druhá polovina soutěže a zatím není nic ztraceno. Družstvo má kvalitu a potenciál tuto soutěž úspěšně hrát a v každém případě chceme 2. ligu pro Olomouc udržet. Musíme se poučit z chyb, které nás stály zbytečné ztrátu bodů. Věřím, že to zvládneme.

Vstup do soutěže jste měli výborný, když jste vyhráli v Brně. Proč už pak žádný tříbodový zisk nepřišel?

Po náročné letní přípravě se podařilo tým v pravý čas správně nastartovat a naše vítězství v Brně bylo z kategorie fantastických. V následujícím domácím zápase jsme hráli rovněž velmi dobře a měli zvítězit několikabrankovým rozdílem. Nakonec z toho byla nešťastná porážka.

Zdá se, že to byl zlomový moment. V čem je hlavní příčina bodových ztrát?

Hráčky si přestávaly věřit a z naší hry se postupně vytrácela lehkost. Máme velmi mladý tým s věkovým průměrem 19 let, a zde se projevila jeho nezkušenost a menší psychická odolnost. Tyto zkušenosti přichází až s věkem a množstvím odehraných utkání. I v dalších zápasech jsme měli několikrát tři body doslova na zlatém podnose, ale nedokážeme z vypracovaných příležitostí vstřelit branky. To je náš největší problém.

Čím to je, že se vám nedaří doma, kde jste získali pouze jediný bod?

Na rozdíl od domácích zápasů, venku jsme hráli více uvolněně. Tím, že se soupeř na svém hřišti tlačí dopředu, vytváří prostory pro naše rychlé protiútoky. To nám vyhovuje. Horší výsledky na domácím hřišti souvisí také z již zmiňovanou psychikou, je to v hlavách hráček. Když „musíš“ doma zvítězit, obvykle se nedaří. Když přidáte v každém domácím utkání pět, šest zahozených gólovek, výsledkem je jediný domácí bod.

Věříte, že se tým na jaře zvedne?

Samozřejmě. Holky čeká náročná zimní příprava zakončená soustředěním v Loučné nad Desnou. Zapracujeme na odstranění nedostatků z podzimní části sezony a budeme dál poctivě pracovat, jiné cesty není. Na nesestupové místo máme ztrátu pěti bodů, výchozí pozice pro jaro tedy není zrovna ideální.

Chystáte posílení týmu?

Pracujeme i na doplnění týmu na postech, které nás nejvíce trápí. Kádr doplní jedna velmi kvalitní ofenzivní hráčka, od které si slibujeme větší úspěšnost v zakončení. Zájem u nás hrát mají dvě slovenské fotbalistky, zde je vše vázáno na zajištění zaměstnání. Během roku jsme usilovně pracovali na propagaci ženského fotbalu v Olomouci, samozřejmě i našeho oddílu a jsou pro nás velmi pozitivní ohlasy například z řad studentek UP Olomouc, které se chtějí zapojit.

Čeká vás halový turnaj. Do Olomouce dorazí silné celky. Jaké máte ambice?

Mezinárodní halový turnaj je vyvrcholením naší celoroční propagace ženského fotbalu v Olomouci. Obsazení je opravdu velmi kvalitní. Do turnaje jsme nasadili dva týmy, tak aby si na závěr roku zahrály všechny hráčky. Je sice konec sezony, ale turnaj bereme zcela vážně. Hodně práce odvádí manažer a celý realizační tým, za což jim chci poděkovat. Úspěchem pro nás bude účast v semifinále, konkurence je obrovská.

Závěr roku zakončíte mimofotbalově, kdy se 1. FC Olomouc připojí k dalším sportovním oddílům a podpoří dobrou věc.

Po turnaji nás pak čekají ještě některé charitativní akce. Kromě toho, že jsme společně darovali krev, spolupracujeme s Dobrým místem pro život, v jehož vánočním stánku na Dolním náměstí budou hráčky 12. prosince prodávat punč. Výtěžek bude věnován Středisku rané péče Tamtam, které sdružuje rodiny dětí s vážnými poruchami sluchu. Nechceme jen sedět se složenýma rukama, rádi pomůžeme.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Na halový turnaj dorazí účastník Ligy mistryň"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE