Na Velké ceně padaly limity na MS

Krásné počasí a deset úspěšných ataků na limity vrcholných atletických akcí, to byl nedělní 40. ročník Velké ceny města Olomouce. Na atletickém stadionu TJ Lokomotiva se sešli přední čeští atleti na tradičním mítinku, který byl letos zařazen do nového formátu extraligy.

Mezi limitáři nejvíce čněl vrhač Univerzity Brno Jan Marcell, který splnil limit na mistrovství světa v jihokorejském Daegu v disku i kouli. Jeho disk dolétl na rovných 66 metrů, což je třetí místo letošních světových tabulek. V kouli mělo jeho 20,76 ještě větší váhu, tak daleko nevrhl český atlet posledních sedm let. „Měl jsem z přípravy ještě hodně ztuhlá záda a nemohl jsem se uvolnit, což je pro disk klíčové. Jakžtakž jsem trefil až poslední šestý hod. Úspěchy v kouli jsou překvapením i pro mě,“ uvedl pro svazový web Jan Marcell.

Známým jménem ve vrhačském sektoru byla i diskařka Věra Cechlová, která výkonem 60,99 splnila měkčí kritérium pro MS, jež bude muset ještě k definitivě účasti zopakovat na jiném závodě. Se stejným pocitem odjížděl z Hané i koulař Antonín Žalský za 20,27.

I další splněné limity patřily diskařům, na evropský šampionát do 23 let se nominovali Tomáš Voňavka, Kateřina Klausová, Jitka Kubelová a Martin Stašek, který byl úspěšný i v kouli. Měkčí limit pro MEJ splnil výkonem 214 cm výškař Martin Heindl.

Z olomouckých atletů se dařilo tyčkařům – Radek Pecha byl s 405 centimetry druhý, Lukáš Dočkal bral za stejný výkon čtvrté místo. V dálce dolétl Robert Novotný na 710 centimetrů, což stačilo na třetí místo. Své si tradičně odvedli výškaři, Dalibor Hon skončil s výkonem 205 čtvrtý, o pět centimetrů méně skočili Marek Navrátil s Tomášek Koutným.

Foto Miloslav Jančík

[nggallery id=115]

Okomentuj jako první článek "Na Velké ceně padaly limity na MS"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE