Navrátilec Skrbek posunul Moru ke třem bodům

Hokejisté Olomouce se radují.HC Olomouc. Ilustrační foto

Olomoučtí hokejisté vstupovali do druhé poloviny baráže ve špatné pozici. Po nezdarech v posledních zápasech se propadli na samé dno tabulky a jejich výkony za extraligovým standardem značně pokulhávaly. Pokud to Kohouti se záchranou myslí opravdu vážně, měli dnes hlavy na špalku. Případná prohra s Českými Budějovicemi by jim totiž záchranu značně zkomplikovala. Duel však zvládli a navíc dokázali podruhé v baráži neinkasovat (3:0).

Hráči Mory se do svého soupeře tentokrát pustili od začátku. Dlouho však nemohli najít recept na výtečně chytajícího Blahu. Střelecké trápení ukončil až zkušený obránce Pavel Skrbek. Na konci druhé třetiny dostal puk na kruhy a z první se do něj opřel. Koutouč pak se štěstím skončil až v brance. Uběhlo pouhých 29 vteřin a Hanáci se radovali podruhé. Nahození od mantinelu si našlo cestu za Blahova záda. Autorem gólu byl Jakub Matai. Kdo z diváků se tedy vydal dříve do fronty na pivo či párek, tak byl ochuzen o dva góly. Domácí ale mysleli i na tyto fanoušky a další „kus“, tentokrát už opravdu poslední, si nechali do závěrečné třetiny.

Jak Olomouc druhou část skončila, tak začala tu poslední. Ve 43. minutě dokázal využít přesilovku 5:3 obránce Tomáš Houdek, asistoval mu Pavel Skrbek. Právě šestatřicetiletý hráč Moře dlouho chyběl. Jeho návrat do sestavy týmu viditelně prospěl. Dalším navrátilcem do základní sestavy byl gólman Tomáš Vošvrda, který tak vychytal první nulu v baráži. Olomouc tedy ukončila sérii tří porážek a vyhlíží další duel prolínací soutěže. Ten je na programu v pátek od 17.30, kdy jede do Chomutova. Pirátům mají Kohouti co vracet. Naposledy s nimi totiž doma prohráli 2:5.