Nejprve střelnice a pak remíza fotbalistek Nových Sadů

FK Nové SadyVe čtvrtek 8. května odehrály fotbalistky FK Nové Sady vložené kolo MSDŽ, a to s posledním družstvem této soutěže Trojanovicemi. Utkání proběhlo jednoznačně v taktovce domácích, hosté se za celý zápas do vážnější situace, která by ohrozila branku domácích, nedostali.

Všechny góly byly velice pohledné, domácí měly v zakončení mnohokrát dost času, a tak připravili pro diváky vynikající podívanou. Předvedly jak přesné střely k tyčkám či pod břevno, uličky, rychlé protiútoky, tak i technické parády. Svůj první mistrovský gól dnes dala i nejmladší hráčka Nových Sadů, teprve třináctiletá Nikola Božičevičová.

FK Nové Sady – Trojanovice-Bystré 19:0 (9:0)

Góly: 5x Mokrušová (15., 17., 31., 70., 78. min.,), 3x Suchánková (7.,60., 61.min.), 3x Kopečková (18., 30., 56.min.), 3x Petrášová (43., 66., 90.min.), 2x Pospíšilová (74., 81.min.), Nováková (50.min.), Teindlová (14.min.), Božičevičová (33.min.).

Sestava: Pikartová, Vytřísalová, Petrášová, Teindlová (46. Paděrová), Balusová (46. Slaninová), Suchánková, Bartošková (46. Hrabalová), Nováková, Kopečková, Mokrušová, Božičevičová (46. Pospíšilová).

Remíza ve Vítkovicích

Zcela jiný zápas čekal Novosadské fotbalistky ve Vítkovicích. Možná namlsané z předešlého zápasu nepředvedly výkon hodný jejich zkušeností a kvalit. Nechaly Vítkovické fotbalistky už od začátku řádit na hřišti a vyhrát první poločas 2:1.

Již ve 4. minutě musela Pikartová vyrážet výbornou střelu domácí útočnice. V 7. minutě se Novosadské ujaly na krátkou dobu vedení 0:1, když Balusová svým centrem našla na šestnáctce Mokrušovou, která nastřelila břevno, ale odražený míč vrátila pohotově do brány. Hned o minutu později ale tentokrát Balusová málo důrazně odkopla míč, po ní nedůraz zopakovala celá obranná řada a domácí útočnice využila situace, prodrala se do vápna a s přehledem upravila na 1:1. Vítkovice pokračovaly v tlaku, ve 37. minutě po opět hrubé chybě v obraně a tečí Vytřísalové, kterou poslala útočnici domácích do vyložené šance, se ujaly vedení 2:1.

Ve druhém poločase se Novosadské vzpamatovaly a začaly hrát více aktivně, jak je jejich zvykem. S rychlými a technickými hráčkami Vítkovic to ale neměly vůbec jednoduché. Na obou stranách bylo několik šancí, ale nakonec v 75. minutě se před šestnáctkou domácích Mokrušová zmocnila míče, pomotala obranu a sama pronikla do vápna a přesnou střelou pod břevno dala vyrovnávací druhý gól. Tlak hostujících vzrůstal a vítězství bylo na dosah, domácí gólmanka své družstvo ale výborně podržela a Novosadským se přes veškerý tlak a převahu již nepodařilo zvrátit vítězství na svou stranu.

MFK Vítkovice – FK Nové Sady 2:2 (2:1)

Góly: 7. a 75. Mokrušová.

Sestava: Pikartová, Vytřísalová, Kopečková, Teindlová, Balusová (46. Hrabalová), Bellová, Mokrušová, Petrášová, Paděrová, Suchánková, Božičevičová (46. Pospíšilová)

Okomentuj jako první článek "Nejprve střelnice a pak remíza fotbalistek Nových Sadů"