(Ne)oslabená Slavia porazila Moru

Olomoucký kapitán Pavel PateraPavel Patera

HC Olomouc nedokázal navázat na poslední utkání a ve čtvrtém kole baráže prohrál na ledě pražské Slavie 1:2.

Před druhým vzájemným barážovým soubojem řešila Slavia nehokejové problémy, protože velká část týmu dostala virózu. HC Olomouc však nesouhlasil s přeložením a tak se hrálo v normálním termínu. Pražané nakonec nastoupili téměř v identické sestavě jako dva dny před tím na Hané.

Zdravotní problémy na nich nebyly v úvodu vůbec znát a byli to právě domácí, kteří šli do vedení. V 8. minutě se prosadil bekhendem Miroslav Holec. Na ledě to vypadlo úplně jinak než v Olomouci, kde dominovali Kohouti. V Edenu to byli naopak domácí, kteří se tlačili do útoku. Pomáhali jim v tom také přesilovky. Hosty několikrát podržel Jiří Trvaj.

Do druhé třetiny vstoupili hráči Mora úplně v jiném stylu. Žádnou pořádnou šanci ale neměli. Nepomohla jim ani dlouhá přesilovka. Z náporu nakonec nic nebylo i kvůli jejich vlastní nedisciplinovanosti. A byli to právě oni, kdo se musel dlouho bránit v oslabení tři proti pěti. Díky zákrokům Trvaje to však zvládli bez úhony a sami udeřili. Jakub Matai byl důrazný a na dvakrát dostal puk do branky.

Ve třetí třetině měl obrovskou možnost David Buc, který získal kotouč po chybě obránců Slavie. Jenže Kohouty ke třem bodům nenasměroval. Naopak to byli domácí, kdo šel do vedení. Postaral se o to Miroslav Čermák.

Olomouc už ve zbytku zápasu nedokázala najít recept na obranu soupeře. Vůbec poprvé tak v baráži nezískala ani bod. Další zápas prolínací soutěže hrají Kohouti v pátek v Českých Budějovicích

Slavia Praha – HC Olomouc 2:1 (1:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Holec, 46. Čermák (Vlasák) – 34. Matai (Herman). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Kájinek, Zavřel. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0.

HC Slavia Praha: Furch – Štich, Krejčí, Šulc, Novák, Kolařík, Knot, Drahorád – Tomica, Bednář, Pletka – Doležal, Vlasák, Čermák – Kolář, Vas, Holec – Veselý, Poletín, Andres – Divíšek.

HC Olomouc: Trvaj – Vyrůbalík, Majeský, Ondrušek, Škůrek, Staněk, Houdek, Rašner – Laš, Knotek, Buc – Řípa, Marosz, Kucharczyk – Matai, Herman, Zuzin – Dlouhý, Patera, Jergl.