Nové Sady daly Slavonínu čtyřku

Slavonín na béčko Nových Sadů nestačil.Olomoucké derby pro Nové Sady B

Olomoucké derby v I. B třídě zvládlo lépe novosadské béčko, které na svém hřišti porazilo Slavonín 4:1. Hosté se celý zápas snažili a výsledek je pro ně možná až moc krutý.

První gól padl už v 11. minutě. Fotbalovou lahůdku měl na svědomí Radim Dvořák, který obloučkem alá Poborský poslal Nové Sady do vedení. Druhý gól dal domácí útočník David Ronza. Toho do šance poslal ukázkovou nahrávkou Jiří Šrom.

Slavonín v tu dobu hrál už bez zraněného Michala Floriána. Dál tak trvá prokletí týmu z olomouckého předměstí, který má spoustu marodů. I tak byl Slavonín v úvodu druhého poločasu aktivnější a po zásluze snížil. Rychlou akci po levé straně chytře zakončil Adámek. To však bylo od hráčů v černém všechno. Měli sice mírnou převahu, ale na víc než na málo nebezpečné střely z dálky se nezmohli. „My dokážeme soupeře zatlačit, ale nedokážeme z toho nic vytěžit. To je u nás ten největší průser,“ řekl trenér Slavonína Jan Řezníček.

Rozhodující moment celého zápasu přišel v 78. minutě. Náhradní brankář Jiří Kňáva zahodil rukavice a šel na plac a po pár minutách na hřišti vyslal do brejku Adama Andreeva, který nabídnutou šanci využil. „Dali jsme do hry i gólmana ať si zahraje. Měl krásný věci. No a ta nahrávka na třetí gól, to byla paráda,“ smál se kouč Nových Sadů Miroslav Lojka a pokračoval. „Slavonín si nevypracoval téměř žádnou šanci. Vyhráli jsme zaslouženě. Jsem rád, že jsme to zvládli i po sobotních bujarých oslavách,“ usmíval Lojka, který narážel na pařbu po postupu áčka do divize den před tím.

Poslední gól olomouckého derby dal v závěru Jaroslav Novotný, který využil zaváhání slavonínské obrany. „Sice bylo vedro, ale podmínky jsou pro oba týmy stejný. Bohužel u nás se projevily velké nedostatky v trénovanosti. Pořádně se nescházíme a nikdo nemá naběhané. V padesáté minutě půlka lidí řekne, že už nemůže. Zápas nám vůbec nevyšel. U všeho byl soupeř rychleji. Doslova nás uběhali,“ nebral si po utkání servítky Tomáš Alka.

Nové Sady B – Slavonín 4:1 (2:0)

Branky: 11. Dvořák, 39. Ronza, 78. Adreev, 90. Novotný – 58. Adámek. Rozhodčí: Valouch – Silný, Hodaň. ŽK: Christomidis. Diváci: 93.

Nové Sady: Svoboda – Urbánek, Christomidis, Halady, Kelar – Šrom (75. Kňáva), Dvořák (58. Antoníček), Andreev, Dvorský (46. Frank) – Andrýsek, Ronza (75. Novotný). Trenér Miroslav Lojka.

Slavonín: Kalina – Tandler, Hampl, Dostál, Dobrovský – Rychlý, Alka, Mikuš, Adámek – Korol, Florián (29. Zabák). Trenér Jan Řezníček.

Nové Sady - Slavonín 01.JPGNové Sady - Slavonín 02.JPGNové Sady - Slavonín 03.JPGNové Sady - Slavonín 04.JPGNové Sady - Slavonín 05.JPGNové Sady - Slavonín 06.JPGNové Sady - Slavonín 07.JPGNové Sady - Slavonín 08.JPGNové Sady - Slavonín 09.JPGNové Sady - Slavonín 10.JPGNové Sady - Slavonín 11.JPGNové Sady - Slavonín 12.JPGNové Sady - Slavonín 13.JPGNové Sady - Slavonín 14.JPGNové Sady - Slavonín 15.JPG