Nové Sady otočily zápas proti Litovli

Tomáš MaliňákTomáš Maliňák (s míčem)

Nové Sady dokázaly otočit zápas 26. kola krajského přeboru proti Litovli (3:1). Hosté přijeli do Olomouce hlavně bránit a tato taktika jim v prvním poločase dokonale vycházela. Navíc v úvodu využili zaváhání Nových Sadů, Dokoupil udělal kličku brankáři a vedli. Domácí potom dlouho hledali recept na pevnou obranu svého soupeře.

„Ve 2. minutě jsme dostali branku po velké chybě. Chvilku nám pak trvalo, než jsme se dostali do tempa, potom jsme však měli šance, nastřelil jsme i tyčku,“ řekl kouč FK Nové Sady Karel Trnečka.

Před koncem prvního poločasu nebezpečně pálil z dvaceti metrů Škoda, jeho pokus ale skončil nad brankou. Po změně stran se už však stejný hráč nemýlil. Domácí si rychle vyměnili míč, Škoda se dostal sám před brankáře, kterého bez problémů prostřelil.

O chvíli později mohly jít Nové Sady do vedení. Brankář Zbořil rychle vykopl míč na Režného, ten pláchl obráncům a z první poslal balon jen těsně vedle pravé tyče. Skóre se znovu měnilo v 56. minutě. Režný vletěl do vápna, gólmana Nakládal mu skočil pod nohy a rozhodčí odpískal penaltu, kterou suverénně proměnil Navrátil.

Poslední gól zápasu dal Dvorský. Velkou zásluhu na tom však měl Režný. Hbitý útočník mu totiž naservíroval míč před prázdnou branku a pro Dvorského už nebyl problém skórovat.

Další šance už nedokázaly Nové Sady využít. Největší z nich spálil Vacek, který byl sám před prázdnou branku, jenže nedokázal trefit míč. Přesto mohou být domácí spokojení, protože po zaváhání Šumperka mají v čele tabulky čtyřbodový náskok.

„Soupeř se za devadesát minut do ničeho nedostal. Výjimkou byl pouze gól, který dal. V druhé půli jsme jednoznačně hráli líp. Máme čtyři kola do konce solidní náskok. Musíme to už uhrát,“ doplnil trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

FK Nové Sady – Tatran Litovel 3:1 (0:1)

Branky: 47. Škoda, 56. Navrátil z pen., 62. Dvorský – 2. Dokoupil. Rozhodčí: Silný – Boháč, Ehrenberger. ŽK: Hodis – Jindra.

Nové Sady: Zbořil – Hodis (84. Takáč), Navrátil, Vacek, Maliňák – Kopp, Škoda, Blaha, Dvorský (87. Antoníček) – Papica (71. Ronza), Režný. Trenér Karel Trnečka.

Litovel: Nakládal – Jaroš, Jindra, Krátký, Miklánek – Kvapil, Šilberský (63. Navrátil), Heinz (77. Otava), Kučera (87. Pěružka) – Čep, Dokoupil (77. Vaca). Trenér Petr Mrázek.

Nové Sady - Velký Týnec 01.JPGNové Sady - Velký Týnec 02.JPGNové Sady - Velký Týnec 03.JPGNové Sady - Velký Týnec 04.JPGNové Sady - Velký Týnec 05.JPGNové Sady - Velký Týnec 06.JPGNové Sady - Velký Týnec 07.JPGNové Sady - Velký Týnec 08.JPGNové Sady - Velký Týnec 09.JPGNové Sady - Velký Týnec 10.JPGNové Sady - Velký Týnec 11.JPGNové Sady - Velký Týnec 12.JPGNové Sady - Velký Týnec 13.JPGNové Sady - Velký Týnec 14.JPGNové Sady - Velký Týnec 15.JPGNové Sady - Velký Týnec 16.JPGNové Sady - Velký Týnec 17.JPGNové Sady - Velký Týnec 18.JPGNové Sady - Velký Týnec 19.JPG