Nové Sady přehrály Hlubočky a jsou první

Zápas roku byl k vidění o víkendu v Hlubočkách. Narazily na sebe dva nejlepší týmy I. B třídy. Jen málokdo čekal, že souboj domácích s Novými Sady přinese hodně branek. Jenže jak to ve fotbale bývá, všechno nakonec dopadlo jinak. Po dramatickém průběhu se radoval olomoucký tým. Výhra 4:3 ho posunula do čela tabulky.

Sobotní odpoledne s přispěním nádherného počasí přilákalo do Hluboček slušnou diváckou návštěvu téměř tři sta diváků. Novosadští v úvodu vypadali jakoby přijeli na výlet a jen se rozkoukávali. Toho využili domácí. Již v 6. minutě proměnil pěknou akci Frýdek 1:0.

Inkasovaný gól novosadské probudil a začala pěkná podívaná. Zápas dostal náboj a tempo. V polovině první půle převzali taktovku hosté. Lépe kombinovali a jejich záložníci měli na stranách dostatek prostoru. Například Novotný se několikrát velmi pěkně prezentoval únikem a také zakončením, leč bez brankového efektu. Ve 36. minutě měly Nové Sady možnost zahrávat standardní situaci zhruba dvacet metrů od branky. Sedlář dobře rozehrál trestný kop, domácí gólman zaváhal, nejlépe se zorientoval Papica a srovnal na 1:1.

Do druhé půle vstoupily oba týmy aktivně. O něco více ze hry měli hosté. Odměnou jim byla Škodova branka na 1:2.

Hlubočky však nesložily po obratu zbraně. Snažily se kombinovat, ale nedařilo se jim Nové Sady přehrávat a jejich soupeř začal využívat otevřené obrany. Studená sprcha přišla pro domácí v 63. minutě, kdy se opět prosadil Papica a rázem „Sady“ vedly 3:1.

Novosadští si začali být výsledkem jistí a polevili. Jinak poměrně bezzubé Hlubočky toho využily a odměnou jim byl pokutový kop, který s přehledem proměnil Melichárek.

Po jeho gólu se strhla opravdová fotbal bitva. Hrálo se nahoru a dolů. Hlubočky riskovaly a snažily se za každou cenu vyrovnat. Ale přišla 73. minuta kdy novosadští předvedli ve velkém vápně kombinaci na jeden dotek, kterou začal a rovněž ukončil Sedlář a poslal hosty do vedení 4:2.

Infarktový zápas ještě více vyhrotili fanoušci domácích, kteří vhodili na plochu dýmovnici a rozpoutali řadu emocí.

I potom se však bylo na co koukat. Rozhodčí v 82. minutě odpískal další penaltu pro domácí, Melichárek se opět nemýlil snížil na rozdíl jediné branky – 3:4.

Více už ale domácí nestihli a Nové Sady tak zaslouženě zvítězily. Díky výhře se posunuly do čela tabulky.

Hlubočky – Nové Sady 3:4 (1:1)

Branky: 2 Melichárek (obě z pen.) Frýdek, – 2 Papica, Škoda, Sedlář.

Autor: Quentin

1 Komentář v článku "Nové Sady přehrály Hlubočky a jsou první"

1. Ambi - hlubočák | Duben 20, 2011 at 18:28 | Odpovědět

Jen dodatek k vyhrocení závěru zápasu:
    Jak je vidět tak autor článku o Hombok FANS moc neví:
    -dýmovnici vhazujeme vždy na začátku zápasu
    -dýmovnice vhazujeme vždy při střelené brance a ne aby se něco hrotilo
    -byla domluva s lavičkou Hostů, že pokud jim dýmovnice budou vadit, tak se mají ozvat na tribunu a další už by nebyla vhozena (bohužel lavička hostů to řešila se sudím), tuto domluvu máme s každým hostujícím týmem a vždy bez problémů
    -dýmovnice na plochu rozhodně nebyla vhozena, protože máme kybl s ochranou sítí za zábradlím, takže dýmovnice se na plochu nemůže dostat

Závěrem jen chci dodat, že hostující tým vyhrál zaslouženě.