Novosadské fotbalistky dvakrát jasně vyhrály

FK Nové Sady - ženyFK Nové Sady. Ilustrační foto

Úspěšný vstup do jarní části soutěže mají za sebou fotbalistky Nových Sadů. Ve dvou mistrovských zápasech vysoko vyhrály, nejdříve ve Veřovicích 6:0, a potom na to doma se Štramberkem 11:1.

AFC Veřovice – FK Nové Sady 0:6 (0:4)

Ve Veřovicích otevřela skóre již ve druhé minutě Kopečková, která se dostala k odraženému míči po zblokované střele Mokrušové a Lexové a chytře přelobovala vytíženou brankařku. V osmé minutě poslala Kubová svým dlouhým pasem za obranu do vyložené šance Ganiecovou, ta nezklamala a tvrdou ranou nedala vybíhající domácí brankařce šanci – 0:2.

Z vytrvalého tlaku novosadských fotbalistek přišly další šance, ve 13. minutě nastřelila Bellová břevno a ve 23. minutě byla ve vápně zfaulovaná pronikající Mokrušová, která však nařízenou penaltu neproměnila. Raději o čtyři minuty později dala perfektní gól ze hry, když po přesné přihrávce Lexové do vápna, z otočky zvýšila na 0:3. Do poločasu ještě přidala gól Ganiecová, která unikla po pravé straně a z úhlu střílela předpisově na zadní tyč a svým gólem uzavřela poločas 0:4.

Ve druhém poločase gólově úřadovala opět Ganiecová, přidala ještě další dva góly. Nejdříve po prudkém centru z levé strany od Teindlové, na zadní tyči skluzem umístila míč do sítě domácích a v 79. minutě ukončila svým čtvrtým gólem toto mistrovské utkání s konečným výsledkem 0:6.

Góĺy: 4 x Ganiecová (8., 43., 68. a 79. min.), Kopečková (2. min.), Mokrušová ( 27. min.).

Sestava: Pikartová, Vytřísalová, Kubová, Teindlová, Balusová, Hrabalová, Lexová, Kopečková, Bellová, Mokrušová, Ganiecová.

FK Nové Sady – Kotouč Štramberk 11:1 (5:1)

Již od začátku utkání byly domácí hráčky lepším týmem, vytvořily si mnoho brankových příležitostí po pohledných fotbalových akcích, ale nejdříve tyto šance nezužitkovaly a končily většinou těsně mimo branky. Až konečně ve 13. minutě po výborné nahrávce zleva od Hrabalové přesně na Lexovou, která umístěnou ránou k tyči zahájila novosadskou nadílku.

Hned minutu na to, po přihrávce Ganiecové do uličky na nabíhající Mokrušovou, přidala Mokrušová gól přesnou střelou k levé tyči. Ve 24. minutě nejdříve vyslala Lexová Novákovou přihrávkou do uličky, Novákové střelu však vyrazila hostující brankařka, ale dobíhající aktivní Hrabalová dorazila vyražený míč do brány – 3:0. O dvě minuty později opět Hrabalová – našla svou dobrou přihrávkou Mokrušovou, která ji zužitkovala přesnou střelou na zadní tyč a zvýšila tak na 4:0.

Ve 32. minutě byl k vidění výstavní gól tohoto utkání – na šestnáctce se Mokrušová „opřela“ do odraženého míče a tvrdou střelou trefila míč přesně k zadní tyči – 5:0. Těsně před koncem prvního poločasu došlo k nedorozumění a hrubé chybě novosadské stoperské dvojice Vytřísalová-Kubová, a tak útočnice Štramberka se dostala sama před domácí brankařku Pikartovou, kterou bohužel lehce prostřelila a korigovalal tak poločasový výsledek na 5:1.

Ve druhém poločase pokračovaly domácí v nasazeném tempu a chuti střílet góly. V 51. minutě zvýšila na 6:1 Ganiecová, když ji ideální míč před prázdnou branku poslala Mokrušová na malé vápno. O deset minut později si role vyměnily a tentokrát Ganiecová svým přesným centrem našla ve vápně Mokrušovou, která Štramberskou brankařku nekompromisně prostřelila.

Mokrušová „řádila“ dál, v 75. minutě vystihla rozehrávku soupeřek a získaným míčem krásně přelobovala golmanku. V 78. minutě po výkopu domácí brankařky Pikartové předvedla Lexová parádičku – patičkou prodloužila na Mokrušovou, ta z první našla nabíhající Ganiecovou, a ta tuto pohlednou akci zakončila také pohledným gólem. – 9:1. V 81. minutě vypíchla míč hostující gólmance Mokrušová a bez problémů ho poslala do již prázdné branky – 10:1.

V závěru utkání v 83. minutě vybojovala míč Kopečková, narazila si přesně s Božičevičovou a prudkou ránou k pravé tyči zvýšila na konečných 11:1.

Góĺy: 4 x Ganiecová (8., 43., 68., 79. min.), 1 x Kopečková (2. min.), 1 x Mokrušová ( 27. min.).

V neděli 26. dubna zajíždějí fotbalistky FK Nové Sady k utkání s prvním týmem tabulky – Holešovské Holky.