Novosadské fotbalistky rozstřílely Mutěnice

Ilustrační foto

Další výrazné vítězství si připsaly hráčky Nových Sadů v Mutěnicích. Hned v první minutě se ujaly vedení gólem Mokrušové a očekával se jednoznačný vývoj utkání, ale domácí se z prvního tlaku rychle vymanili. Využili špatných nahrávek hostujících a dostali je tak pod tlak na jejich vlastní polovině, kde ve 21. minutě vyrovnala Jansová svou střelou pod břevno na 1:1.

Nicméně rozjetá Mokrušová vzápětí odpověděla, když střelou ze šestnáctky, poslala míč za záda domácí Pavkové a zvýšila na 1:2. Hráčky Mutěnic se ale nevzdávaly a vytvořily si mnoho šancí, ze kterých mohly vyrovnat či výsledek zvrátit na svou stranu, protože Olomoučanky chybovaly zvláště v obranné fázi.

Po změně stran se opět v první minutě blýskly novosadské hráčky, když Kopečková poslala výborný pas do šestnáctky na nabíhající Markovou, která tvrdou ránou na zadní tyč otevřela skóre druhého poločasu – 1:3.

V 58. minutě se znovu prosadila na šestnáctce Mokrušová, kdy zamotala domácí obranu svými kličkami a parádní střelou vymetla šibenici. O minutu později zvýšila na 1:5 Strnadlová, která se ve skrumáži před domácí brankou orientovala nejlépe a odražený míč doklepla do branky.

Domácí hráčky již nevydržely tempo utkání, jejich aktivita z první půle vymizela a tak novosadské fotbalistky mohly přidat ještě další čtyři góly. Poslední střeleckou čtvrthodinku zahájila Mokrušová na 1:6, přidala se Kopečková, která dostala od Mokrušové naservírovaný míč přímo před bránu – 1:7, Marková doklepávala míč v malém vápně – 1:8 a v závěru poslala Kopečková centr na Mokrušovou, která z jedničky trefila prudce k tyči a uzavřela tak dnešní utkání výsledkem 1:9.

Další utkání hrají hráčky FK Nové Sady v Kostelci na Hané v neděli 23. října ve 12 hodin.

FK Mutěnice – FK Nové Sady 1:9 (1:2)

Branky: 1., 24., 58., 76., 83. Mokrušová, 47., 81. Marková, 60. Strnadlová, 80. Kopečková. Rozhodčí: Líkař – Vinklárek, Kunický. Diváků: 20.

Nové Sady: Ondruchová, Vytřísalová, Kopečková, Kubová, Slaninová,Harenčáková, Strnadlová, Mokrušová, Hrabalová, Barošová, Balusová, Marková, Nesňalová, Daňková. Trenér: Pavel Rücker.

Mutěnice: Pavková, Jansová, Lysáková, Kupčíková, Horecká, Siwiecová, Čepilová, Lamáčková, Brožovičová, A., Brožovičová M., Menyhartová, Bízová, Zálešáková, Jakubčíková, Froňková, Zemánková. Trenér: Bronislava Doksanská.

Okomentuj jako první článek "Novosadské fotbalistky rozstřílely Mutěnice"