Novosadské fotbalistky vezou bod z Havířova

Ke zkušenému soupeři do Havířova zajížděly hráčky FK Nové Sady v 11. kole fotbalové divize žen pouze ve dvanácti, protože měly velkou marodku. Nakonec dovezly cenný bod, i když ještě pár minut před koncem zápasu to vypadalo na všechny tři.

Hned v úvodu utkání se do šance dostala mladičká Hrabalová, která se kličkou zbavila soupeřky a sebevědomě vnikla do vápna a z úhlu vyzkoušela domácí brankařku – ta její střelu na první tyč ale chytila. Do dalších šancí se dostávaly hráčky obou družstev jako na houpačce, hra na nerovném a bahnitém terénu nepřidávala hře na kráse, tak akce končily většinou nepřesností, nebo v rukou brankařek. Skóre se změnilo až těsně před přestávkou. Na 0:1 nejdříve otočila hostující Lexová ve 40. minutě, když svým důrazem zužitkovala nahrávku Mokrušové, která se ve vápně zbavila kličkou obránkyně a chytře nahrála před bránu. O pět minut později vyrovnali domácí na 1:1 po dobře zahraném rohovém kopu na zadní tyč, kde číhala nikým nehlídaná domácí Volfová, a ta hlavou zařídila vyrovnání.

V druhém poločase se hráčky Nových Sadů probraly a začaly hrát více aktivně a s chutí, což se jim brzy vyplatilo. Již v 50. minutě, kdy Smičková zahrávala přímý kop s kterým měla domácí brankařka značné potíže, míč ji nakonec proklouzl a pozorná Černušková z úhlu dorážela míč do branky. Z vystupňovaného tlaku novosadských fotbalistek došlo k dalšímu trestnému kopu Smičkové, její střelu na bránu pojistila hlavičkou domácí Maláčová do vlastní sítě. Za stavu 1:3 ale hostující hráčky nepochopitelně polevily, kupily jednu chybu za druhou a toho využily samozřejmě domácí děvčata. Nejdříve snížily na 2:3 po dobře zahraném přímém kopu a důraznou dorážkou v malém vápně. V 70. minutě faulovala ve vápně Molerová a zkušeně proměněný pokutový kop domácích vyrovnal stav utkání na 3:3.

Po zbývající čas nastal boj o strhnutí vítězství na svou stranu, hostující tým podržela brankařka Lakomá a na druhé straně měli domácí několikrát štěstí, když tutovka Lexové šla těsně vedle a dorážku Černuškové po nahrávce Mokrušové vykopávala z brány za brankařku domácí hráčka. Utkání tedy skončilo zaslouženou remízou pro obě družstva. Pro Havířov možná radost z bodu, ale pro novosadské hráčky hlavně nespokojenost s předvedeným výkonem a množstvím chyb, což by mělo být varováním do dalších utkání, že takto se k zápasu nedá přistupovat a hrát o vítězství.

Příští mistrovské utkání hrají fotbalistky FK Nové Sady na domácím hřišti v neděli 3. listopadu ve 13 hodin s TJ Slavia Stachovice.

ČSAD Havířov – FK Nové Sady 3:3 (1:1)

Góly: 40. Lexová, 50. Černušková, 55. vlastní.

Sestava: Lakomá, Smičková, Vytřísalová, Teindlová (63. Molerová), Kopečková, Hrabalová, Petrášová, Lexová, Paděrová, Mokrušová, Černušková.

Okomentuj jako první článek "Novosadské fotbalistky vezou bod z Havířova"