Novosadské hráčky dotáhly ztrátu

Novasadské hráčky dokázaly dotáhnout dvougólové manko.

K jednomu z nejtěžších zápasů ligy žen na Moravě nastoupily hráčky FK Nové Sady v neděli proti výbornému celku z Holešova.

V prvním poločase vládly na hřišti hostující hráčky, pod tlakem domácí obrana hořela, již v 8. minutě nachystala kapitánce Holešova Šilhárové vyloženou gólovou příležitost, kterou zkušená hráčka s jistotou proměnila. Ve 21. minutě opět Šilhárová přidala druhý gól, když jí přímo na nohu přihrála domácí stopérka Vytřísalová – 0:2. Domácí působily odevzdaně a do konce poločasu nedokázaly korigovat výsledek.

V druhém poločase se ale role vyměnily, hřiště ovládly domácí a odhodlaně se pustily do boje o body. Hned v úvodu druhého poločasu, ve 48. minutě, přihrávala čerstvě střídající Balusová do vápna Ganiecové, a ta po otočce kolem obránkyně zamířila přesně k tyči – 1:2.

Novosadské hráčky již nepouštěly hostující do větších akcí, více držely míč a také měly, díky své probuzené aktivitě, více brankových příležitostí. V 56. minutě nachystala neustále hlídaná Mokrušová výbornou pozici pro útočnici Ganiecovou, kterou již obrana Holešova nedokázala uhlídat, po přiklepnutí míče si Ganiecová poradila s vybíhající gólmankou Dědičovou a chytře ji přelobovala – 2:2.

V samotném závěru po sólu Mokrušové hasila Dědičová vyloženou šanci, když z odkryté brány vykopávala balón a uchránila tak konečný stav 2:2.

„Byl to těžký zápas, soupeř byl velice houževnatý, v první půli ovládl hru. Jsem ale ráda, že si holky daly říct a druhý poločas byl jejich. Při troše štěstí jsme vyhráli, ale uznávám, vzhledem ke kvalitě soupeře a předvedené hře, že remíza je pro oba týmy zasloužená,“ řekla trenérka FK Nové Sady Marcela Míšelnická.

V neděli zajíždí k dalšímu mistrovskému utkání MSLŽ domácí hráčky do Brna, na půdu nevyzpytatelného soupeře z Horních Heršpic.

FK Nové Sady – FK Holešovské Holky 2:2 (0:2)

Sestava: Pikartová, Vytřísalová, Kubová, Teindlová, Slaninová, Suchánková, Lexová, Kopečková, Hrabalová (46.min. Balusová), Ganiecová, Mokrušová.

Góly: 2x Ganiecová (48., 61.min.). ŽK: Teindlová (61.min.)

holešov 1.jpgholešov 2.jpgholešov 3.jpgholešov 4.jpgholešov 5.jpgholešov 6.jpgholešov 7.jpgholešov 8.jpgholešov 9.jpg

Okomentuj jako první článek "Novosadské hráčky dotáhly ztrátu"