Novosadské hráčky nadělily Vítkovicím

První souboj Mokrušová zvládla, ale svou šanci neproměnila.Kapitánka Nových Sadů Mokrušová.

Vysoké vítězství uzavřelo základní skupinu MSLŽ, díky kterému obsadily hráčky FK Nové Sady 2. místo v tabulce a čeká je nové rozlosování o možnost postupu do druhé celostátní ligy. V zápase měly domácí hráčky většinou převahu, vytvořily si mnoho šancí a předvedly pěkný kombinační fotbal.

Již ve druhé minutě otevřela skóre Hausnerová, když ji mezi obránkyněmi prostrčila míč Ganiecová, a střelou ze šestnáctky se trefila k tyči. Ve 28. minutě se prosadila Ganiecová, když se rychlou kličkou zbavila soupeřky a poslala míč podél vybíhající gólmanky – 2:0. Ganiecová zařídila i další gól, tentokrát ji vyslala Mokrušová skvělou nahrávkou mezi dvě obránkyně hostů, s míčem se dostala do vápna a gólmance nedala šanci, když přesně zamířila k tyči – 3:0. V závěru poločasu ještě nastřelila Suchánková břevno a se poločasový výsledek nezměnil.

Ve druhém poločase přibylo mnoho dalších fotbalových příležitostí, v 66. minutě zvýšila opět Ganiecová, po perfektní akci Dorotovičové, když se kličkami zbavila obránkyň a zatáhla míč až do vápna, přesně nacentrovala na zadní tyč, kde Ganiecová tvrdou hlavičkou umístila míč do brány – 4:0.

A Ganiecová řádila dál, bojovně se protlačila až do vápna, kde svou přihrávkou našla Mokrušovou, která zvýšila na 5:0. Po centru Dorotovičové opět skórovala Ganiecová na 6:0 a v závěru utkání si Mokrušová pohrála s obranou Vítkovic, prokličkovala až do vápna a přesně k zadní tyči umístila poslední gól dnešního utkání – 7:0.

FK Nové Sady – MFK Vítkovice 7:0 (3:0)

Branky: 3. Hausnerová, 28., 33., 66. a 76. Ganiecová, 74. a 85. Mokrušová. Rozhodčí: Dubravský – Pytlíček, Smékal. Diváků: 50.

FK Nové Sady: Pikartová, Kopečková, Kubová, Vytřísalová (28. Suchánková), Hrabalová, Móri (64. Balusová), Lexová, Hausnerová, Dorotovičová, Mokrušová, Ganiecová. Trenér: Pavel Rücker.

MFK Vítkovice: Hronová, Kütnerová, Pabiánová (46. Pohorelli), Uličná, Backová, Sošková, Kölblová, Kosová, Pavlíčková, Kohútová, Mikundová. Trenér: Petr Sokol.