Novosadské hráčky nezvládly druhů poločas

Ilustrační foto

K poslednímu utkání podzimní části sezóny se vydaly hráčky Nových Sadů na tradiční malou umělku do Valašského Meziříčí. Nástup měly víc než výborný, již ve druhé minutě parádně zatáhla Hrabalová míč po levé straně a ve vápně dávala prudkou přihrávku na nabíhající Ganiecovou, která se kličkou zbavila obránkyně i brankařky a zahájila utkání – 0:1.

Domácí ale zahrozili střelou Jurčové do šibenice, kterou skvělým zákrokem vytáhla Pikartová. Ta hasila i další šanci domácích po chybné rozehrávce Novákové. Ve 37. minutě po nahrávce Mokrušové z hranice šestnáctky střílela parádní ránu Teindlová, bohužel však střela skončila na břevně.

V 51. minutě druhého poločasu byla nepochopitelně odpískaná penalta pro domácí po nevinném souboji, a tak domácí gólem Vlčkové vyrovnaly na 1:1. Novosadské hráčky otřesené podivným zvratem v utkání se nechaly zatlačit na svou polovinu hřiště a hned v 55. minutě utekla Hrabalové Pernická, zatáhla do vápna, klikou se zbavila Slaninové a zkušeně zamířila svou střelu do branky na zadní tyč – 2:1. Hostující hráčky se ale odhodlaně dostávaly čím dál více před domácí branku, ale zakončení se jim nedařilo, domácí obrana své vedení jistila neustálými dlouhými nákopy míčů a hledáním rychlých útočnic, a tak ke konci zápasu utekla Rýdlová po pravé straně a zvýšila na 3:1 a dvě minuty před koncem faulovala unikající Pernickou, ve vápně Pospíšilová a tentokrát správně nařízený pokutový kop proměnila Lukášová a ukončila tak utkání výsledkem 4:1.

„Závěr podzimu se nám příliš nepovedl, přesto přezimujeme na pěkném třetím místě. V dnešním zápase nás zlomila sporně nařízená penalta a absolutně nevyhovující malé a úzké umělé hřiště, přitom areál ve Velkém Meziříčí má dvě krásné travnaté plochy. Také taktika domácích zvyklá ze svých utkání neustálým nakopáváním míčů nám nevyhovuje, raději hrajeme pohledný fotbal po zemi, dnes nám to ale nešlo, potřebujeme prostor. Za podzimní část sezóny holky i tak chválím, odvedly kus dobré práce,“ uzavřela Marcela Míšelnická, trenérka Nových Sadů.

V sobotu 7. listopadu ve 14 hodin hrají fotbalistky FK Nové Sady na domácím hřišti 2. kolo poháru KFŽ, a to se soupeřem FC Olomouc.

TJ Valašské Meziříčí – FK Nové Sady 4 : 1 (0:1)

Branky: 52. Vlčková (p.k.), 55. Pernická, 82. Rýdlová, 88. Lukášová (p.k.) – 2. Ganiecová. Rozhodčí: Páral. ŽK: 60. Mokrušová. Diváků: 30.

FK Nové Sady: Pikartová, Nováková, Kubová, Teindlová, Kopečková, Hrabalová (63. Pospíšilová), Lexová, Nováková, Bellová (46. Balusová), Ganiecová, Mokrušová.

Valašké Meziříčí: Lukášová, Randuchová (88. Pospíšilová), Vlčková, Chlápková, Kovaříčková, Pernická, Jurčová (76. Janíčková), Krčmářová, Rýdlová, Skramuská, Hrazdilová (85. Holeňová).

Okomentuj jako první článek "Novosadské hráčky nezvládly druhů poločas"