Novosadské hráčky přehrály Havířov

Fotbalistky FK Nové Sady odehrály vítězně své poslední mistrovské utkání na domácí půdě. Přivítaly zkušený tým z Havířova a zvítězily 4:0.

Utkání to ale nebylo vůbec jednoduché, hráčky Havířova hrály hned od začátku velice aktivně a ovládly hřiště a první střely v zápase padaly z jejich kopaček, takže tentokrát se měla domácí Pikartová v brance, co ohánět.

I přes extrémní vedro byla hra v prvním poločase svižná, s útočnými akcemi na obou stranách. Postupně dostaly domácí hráčky své soupeřky pod tlak a po několika neúspěšných zakončeních se ale ve 37. minutě brankou Mokrušové dostaly do vedení 1:0. Vedoucí branka byla velice pohledná, Nováková na šestnáctce sklepla míč Mokrušové do uličky, ta kličkami zmátla obě bránící hráčky a tvrdou střelou k tyči zakončila.

V úvodu druhého poločasu přidala Mokrušová další výstavní gól, a to když ji přesně přihrála Kopečková do šestnáctky a Mokrušová ránou od tyčky do branky zvýšila na 2:0. Oba góly, úmorné vedro a neustálý tlak domácích vzal zřejmě hráčkám Havířova chuť do hry, znatelně polevily, čehož využili domácí a v 75. minutě přidala gól Petrášová po samostatném průniku do vápna a mířila přesně k tyči. O tři minuty později Mokrušová vyrazila sama na branku, prošla mezi hostujícími hráčkami jako mezi kuželkami a pohodlně umístila míč k tyči.

V sobotu 14. června hrají hráčky FK Nové Sady poslední mistrovské utkání tohoto soutěžního ročníku ve Stachovicích. Pokud zvítězí, budou už jen netrpělivě čekat na výsledek nedělního utkání Bruntál-Vítkovice, kde se podle výsledku rozhodne umístění na prvním místě. Pokud Bruntál zremizuje, udrží si hráčky FK Nové Sady první místo v této soutěži – i když tabulku vedou, vzájemný zápas s Bruntálem prohrály 2:1, což rozhoduje o konečném pořadí při shodě bodů.

FK Nové Sady – ČSAD Havířov 4:0 (1:0)

Góly: 37., 50. a 78. Mokrušová, 75. Petrášová.

Sestava: Pikartová, Petrášová, Vytřísalová, Teindlová, Balusová, Bellová (67.min.Božičevičová), Nováková (39.min.Paděrová), Bartošková, Kopečková, Suchánková (75.min.Hrabalová), Mokrušová