Novosadské hráčky si zastřílely

Za nováčkem soutěže zajížděly ženy FK Nové Sady ke svému dalšímu mistrovskému utkání. Zápas zvládly na výbornou, a to s vysokým skóre 1:9.

Novosadské hráčky začaly hned od začátku aktivně, již v první minutě utkání se sama hnala na bránu Ganiecová, ale nastřelila tyčku, dorážka dobíhající Mokrušové šla těsně vedle. Domácí hráčky se ale nedaly zastrašit a o minutu později se domácí útočnice dostala do naprosto stejné brankové příležitosti, ale Pikartová svým dobrým vyběhnutím šanci vyřešila.

V 10. minutě před pokutovým územím výborně vybojovala míč Ganiecová, šikovně ho prostrčila Mokrušové, která si již zkušeně ve vápně poradila a míč umístila na zadní tyč – 0:1. Hned z rozehrávky ale utekla domácí útočnice obránkyni Balusové a sama ve vápně zakončovala, tentokrát na ni byla Pikartová krátká, i když míč ještě prsty vyrážela, skončil v síti – 1:1. Odezva hostujících ale přišla téměř okamžitě, z rohu, který zahrávala Mokrušová ve 13. minutě zakončovala do branky domácích ukázkovou prudkou hlavičkou Lexová. Ve 27. minutě nastřelila Mokrušová tyč, ale o minutu později vybojovala na půlce míč Božičevičová, nahrála nabíhající Ganiecové, ta našla přesnou nahrávkou Mokrušovou, která zvýšila na 1:3.

V druhé polovině utkání domácím postupně docházely síly, tak jim novosadské hráčky přidaly ještě šest gólů. Hned ve 48. minutě dostala Mokrušová přesný ideální centr od Teindlové mezi obránce, těm se prosmýkla a již sama běžela na bránu a mířila přesně k tyči – 1:4. V zápětí zvyšovala Mokrušová na 1:5, když opět ve spolupráci s útočnicí Ganiecovou dostala skvělou nahrávku do vápna, s kterou si skvěle poradila. V 63. minutě se dostala k zakončení Suchánková, po rohu Mokrušové nejrychleji zareagovala na několikrát odražený míč ve vápně a svou pohotovou střelou tak zvýšila na 1:6.

V 67. minutě přidala svůj dnešní pátý gól Mokrušová, nejdříve Suchánková získala odražený míč uprostřed hřiště, potáhla ho sama až do vápna, kde ťukla přesně míč Mokrušové a ta úspěšně zakončovala. O minutu později se střela z dálky od Lexové odrazila od břevna dolů – ale sporný moment jako gól hlavní rozhodčí neuznal. Lexovou to neodradilo a v 78.minutě již mířila přesně, odražený míč po střele Ganiecové napálila nekompromisně do brány a zvýšila na 1:8. V závěru zápasu se ve spolupráci prosadila opět mladá dvojice útočnic, kdy Božičevičová nahrála Ganiecové, a ta svým důrazem vypíchla míč těsně před vybíhající brankařkou do brány a ukončila tak utkání s výborným výsledkem 1:9 pro ženy FK Nové Sady.

„Na podmáčeném a rozbahněném terénu se nedal hrát pohledný a atraktivní fotbal, byl to spíš boj ustát fyzicky náročný terén a pokusit se o co nejlepší možnou kombinaci se zakončením. Hornobečvanské fotbalistky byly pro nás překvapením i přes vysoký výsledek, jejich obrovská snaha a bojovnost nám ze začátku dělala problémy, předvedly na nováčka této soutěže sympatickou hru, až nasbírají zkušenosti, budou nebezpečným soupeřem. Naše hráčky si zaslouží za dobře zvládnutý zápas, vytvoření a zužitkování šancí vstřelením devíti branek, také pochvalu.“

Tuto neděli ve 12.30 hostí domácí družstvo FK Nové Sady družstvo Brumov.

TJ Sokol Horní Bečva – FK Nové Sady 3:1 (1:0)

Góly: 5x Mokrušová (10., 28., 48., 51. a 67.), 2x Lexová (13. a 78.min.), 1x Suchánková (63.), 1x Ganiecová (86.)

Sestava: Pikartová, Kopečková, Vytřísalová, Teindlová, Balusová (60. Hrabalová), Slaninová, Lexová, Mokrušová, Suchánková, Ganiecová, Božičevičová.

Okomentuj jako první článek "Novosadské hráčky si zastřílely"