Novosadské hráčky zvládly boj o druhou příčku

FK Nové Sady - ženyFK Nové Sady. Ilustrační foto

Boj o druhé místo v tabulce dopadl pro novosadské hráčky dobře, výhrou nad zkušeným soupeřem z Valašského Meziříčí poskočily o příčku výš a předběhly tak své nedělní soupeřky.

Utkání to ale nebylo vůbec lehké, hostující hráčky v první půli hrály velice aktivně a zatlačily domácí na jejich polovinu hřiště. Novosadské hráčky se ale postupně z tlaku vymanily a několikrát neúspěšně ohrozily branku hostí, ale konečně v 27. minutě našla Kopečková svým centrem ve vápně Ganiecovou, ta rozhozena nedovoleným zákrokem ale svůj tah na bránu ustála a ponechanou výhodu proměnila perfektní tvrdou střelou na zadní tyč v první gól tohoto zápasu.

O pět minut později mohli hosté skóre srovnat, když vyloženou šanci Skramuské zlikvidovala domácí brankařka Pikartová, která prudkou střelu vytáhla nad břevno. Ve 40. minutě zatáhla po pravé straně míč Ganiecová a její prudkou nahrávku zachytila ve vápně Mokrušová, která se tak ocitla těsně před brankařkou hostů a s přehledem umístila míč do brány – 2:0.

Ve druhém poločase hráčkám Valmezu došly síly, do útočných akcí se dostávaly pouze ojediněle bez většího nebezpečí. Obrana pod tlakem domácích chybovala a tak se do vyložené brankové příležitosti dostala před koncem zápasu Mokrušová, ale její střelu výborným zákrokem vychytala hostující brankařka Lukášová. Ani několik dalších závarů před bránou hostů na výsledku nic nezměnilo a konečný výsledek utkání zůstal jako o poločase 2:0.

„Tento zápas jsme chtěli vyhrát, což jsme také splnili a tím jsme se dostali na druhé místo v tabulce, což je do dalších bojů důležité, takže ze získaných tří bodů máme samozřejmě radost. Škoda, že jsme ve druhém poločase nevyužili dalších šancí, výsledek mohl být zajímavější,“ uvedla Marcela Míšelnická, trenérka Nových Sadů.

FK Nové Sady – TJ Valašské Meziříčí 2 : 0 (2:0)

Branky: 27. Ganiecová, 40. Mokrušová. Rozhodčí: Zaoral – Perutka, Frais. Diváci: 40.

Nové Sady: Pikartová – Vytřísalová, Kubová, Teindlová, Kopečková – Suchánková, Lexová, Nováková, Bellová (61. Hrabalová) – Ganiecová, Mokrušová. Trenérka Marcela Míšelnická .

Valašské Meziříčí: Lukášová – Kovaříčková, Vlčková, Chlápková, Randuchová – Pernická, Jurčová, Krčmářová, Rýdlová – Skramuská, Hrazdilová – 70. Janíčková, Pospíšilová, Čáňová, Holeňová. Trenér Martin Pavlát.

Okomentuj jako první článek "Novosadské hráčky zvládly boj o druhou příčku"