Novosadské hráčky zvládly i duel ve Vítkovicích

SFMO OlomoucIlustrační foto

Dva rychlé góly novosadských hráček v úvodu rozhodly o podobě utkání. Ve druhé minutě kopala rohový kop Ganiecová, přesně našla Lexovou, která tvrdou hlavičkou zařídila první gól. V 6. minutě přidala gól Ganiecová, která se prodrala mezi obránkyněmi a ze šestnáctky umístěnou ránou prostřelila po zemi domácí gólmanku – 0:2.

Hostující hráčky měly velkou převahu, spoustu dalších gólových příležitostí, domácí se k brance Pikartové téměř nedostaly. Další gól padl v 19. minutě z trestného kopu Mokrušové, který skončil na břevnu domácí branky, ale pohotová Ganiecová odražený míč uklidila do odkryté branky – 0:3. Na 4:0 zvýšila aktivně hrající Dorotovičová, využila chybné rozehrávky domácí brankařky, získala míč a z 25 metrů střílela do prázdné branky.

Ve druhém poločase již hra nebyla tak pohledná jako v první půli, domácí se soustředily na důrazné odkopávání míčů a hra tak pozbyla plynulosti. Brankové příležitosti hráčky Nových Sadů nevyužily, domácí hodně podržela výborná brankařka Hronová. Až před koncem utkání, v 80. minutě zvýšila na konečných 5:0 Mokrušová, po chytrém lobu Kopečkové za obranu domácích, rychlou kličkou obešla vybíhající gólmanku a umístila míč do opuštěné branky.

„Od začátku jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli a upevnili si tak první pozici v tabulce, prověrka pro nás bude v neděli, kdy nás čeká těžké utkání s Holešovem, který je jedním z nejlepších týmů této soutěže,“ řekla trenérka FK Nových Sadů Marcela Míšelnická.

Další kolo hrají fotbalistky Nových Sadů na domácí půdě, v neděli 27. září ve 12:30 hodin, kdy hostí družstvo Holešovské Holky.

MFK Vítkovice – FK Nové Sady 0:5 (0:4)
Branky: 6. a 19. Ganiecová, 2. Lexová, 30. Dorotovičová, 80. Mokrušová
Nové Sady: Pikartová, Vytřísalová, Kubová, Teindlová, Slaninová, Suchánková, Kopečková, Lexová, Dorotovičová, Ganiecová, Mokrušová. Trenérka: Marcela Míšelnická.