Novosady začaly nadstavbu úspěšně

První souboj Mokrušová zvládla, ale svou šanci neproměnila.Kapitánka Nových Sadů Mokrušová.

První utkání nástavbové části o postup do druhé celostátní ligy, dopadlo pro novosadské hráčky dobře, nastartovaly vítězstvím s výborným soupeřem z Valašska. Ten, i když přijel pouze s deseti hráčkami, nedal na svém výkonu vůbec nic znát, zvlášť ve druhém poločase se ještě vybičoval v závěru k takovému tlaku, že domácí své jednobrankové vítězství doslova vydřeli.

V prvním poločase si vypracovaly domácí hráčky velké množství šancí, z kterých ale proměnily pouze dvě. Ve 28. minutě otevřela skóre Mokrušová, když jí Lexová chytře prostrčila nahrávku mezi dvě obránkyně, Mokrušová ustála souboj s důraznou stoperkou, dostala se do vápna a podél vybíhající gólmanky vsítila první branku tohoto utkání – 1:0.
O deset minut později se Mokrušová prosadila po pravé straně, prokličkovala obranou a zatáhla míč až do vápna, kde přesně nahrála před bránu nabíhající Móri, která míč prudce umístila za záda brankařky Lukášové – 2:0.

Ve druhém poločase se hostující dostávali do šancí, zvlášť po levé straně, kde zatápěla hráčka Chlápková, hned v 52. minutě utekla celé obraně a jen díky výbornému zákroky domácí Dorotovičové neproměnila vyloženou šanci. I domácí však o sobě dávali vědět, a to v 60. minutě, když šla Mokrušová sama na brankařku hostí, ale její střela šla těsně nad břevno.

V 62. minutě po centru Balusové, střílela Lexová, výborná brankářka hostů Lukášová, její střelu vyrazila stěží jen na břevno, ale dorazit míč do brány se již domácím nepodařilo.

V 78. minutě však znovu zahrozili hosté a neúnavná Chlápková se dostala opět po levé straně až do vápna a tentokrát se již trefila podél vybíhající Dorotovičové a snížila tak na 2:1. Posledních deset minut se strhl boj o body, domácí si však své vítězství dokázaly pohlídat a v tomto těžkém utkání zvítězili 2:1.

FK Nové Sady – TJ Valašské Meziříčí 2:1 (2:0)

Branky: 28.Mokrušová, 38. Móri – 78. Chlápková. Rozhodčí: Hanák – Sedláček, Balún. ŽK: Móri – Chlápková. Diváků: 50.

FK Nové Sady: Dorotovičová, Slaninová, Nováková, Hrabalová, Balusová, Móri, Lexová (87. Dosoudilová), Kopečková, Harenčáková, Mokrušová, Ganiecová. Trenér: Pavel Rücker-

Valašské Meziříčí: Lukášová, Skramuská, Pernická, Rýdlová, Marková, Korabečná, Chlápková, Vlčková, Pospíšilová, Krčmářová. Trenér: Martin Pavlát.

Okomentuj jako první článek "Novosady začaly nadstavbu úspěšně"